Будинок з центральним опаленням на вул. Величковського, 2 стане першим в Україні, де мешканці зможуть індивідуально регулювати теплоспоживання у квартирах

• 18.08.2020, 13:36
  • Пресслужба ЛМР
У будинку на вул. Величковського, 2 із центральним опаленням вперше модернізують систему опалення таким чином, що мешканці кожної квартири матимуть змогу індивідуально регулювати своє теплоспоживання. Про це розповів куратор проекту «Рясне — район зелених технологій» Роман Рувінскі.

«Розпочався другий етап реалізації проекту з глибинної модернізації систем опалення багатоквартирного будинку на вул. Величковського, 2. Йдеться про 9-поверховий будинок, у якому 4 під'їзди, там проживають більше ніж пів тисячі мешканців. Минулого року ми поставили у будинку ІТП з автоматичним гідравлічним балансуванням на кожен стояк (приблизно 48 стояків), де на кожному стояку було поставлено автоматично балансований гідравлічний клапан. Завдяки цьому, вся будівля була прогріта і тепло рівномірно розподілялось. ІТП дозволило, залежно від погодних умов, брати тільки те тепло, яке йому потрібне, рівномірно прогріваючись. Мешканці, порівняно з попереднім роком, зекономили 27% теплової енергії.

Зараз ми розпочали другий етап модернізації цієї системи опалення, тобто на кожну батарею у кожній квартирі ставиться термостат, так званий 3-ходовий клапан і by-pass, щоб кожна квартира могла окремо регулювати своє теплоспоживання. Ми все це ставимо на однотрубні вертикальні системи. Завдяки цьому, будинок зберігається на центральній системі опалення. Це призводить до того, що кожна квартира індивідуально може регулювати теплоспоживання: хтось хоче тепліше і більше, а хтось — холодніше і менше.

Все це фінансується у межах проекту «Рясне район зелених технологій». Велика складова — грантова, яку надало наше місто-партнер Фрайбург. Також міська рада долучилась до фінансування проекту. Це був довготривалий процес, тому що потрібно було зробити експертизу індивідуальної системи кожної квартири. Вартість такої системи регулювання становить близько 1,5 млн грн. Це досить багато, однак мешканці кожної квартири зможуть регулювати тепло власноруч, не перекриваючи теплоносій сусіднім квартирам. Для цього ми встановлюємо на кожну батарею терморегулятори та by pass. Встановлення відбувається дуже легко, для цього не потрібно пошкоджувати труби", — розповів Роман Рувінскі.

Так, за його словами, це перший будинок не лише у Львові, а й в усій Україні, який комплексно модернізує систему теплопостачання таким чином.