Як стати господарем у малоквартирному будинку?

  • 09.06.2010, 09:52
  • 3108
  • Андрій Яремко
Мешканці будинків, у яких налічується до 10 квартир, можуть самостійно господарювати, відмовившись від послуг ЛКП. Таку можливість львів’яни мають вже кілька років, проте більшість городян і досі не знає про свої права.

Щоб бути повноправним господарем будинку, мешканцям потрібно створити ОСББ. Для цього потрібно оформити низку документів. Проте для мешканців малоквартирних будинків все набагато простіше. Щоб взяти господарювання у свої руки, потрібно лише зняти будинок з балансу міської ради.

Цього року мешканці 28 таких будинків відмовились від оплати квартирної плати і зняли їх з балансу. Найактивніші мешканці Личаківського району, таких тут 9, найменше у Галицькому – усього 2. Торік з балансу міської ради знято 127 будинків, загальною площею 16844 кв.м.

«Ми сприяємо мешканцям у таких випадках. Процедура не складана і триває до місяця часу. Цього року робимо особливий акцент на це питання, оскільки це найперше вигідно для людей. Щоб створити ОСББ, потрібно більше часу і зібрати пакет документів, а тут все значно простіше», – розповіла в. о. начальника управління житлового господарства Наталія Герус.

Отож, щоб зняти з балансу міської ради житловий будинок потрібно:

Крок 1. Скерувати заяву на ім’я директора департаменту житлового господарства та інфраструктури;
- Копію документа, який посвідчує право власності на квартири, засвідчену в ЛКП;
- копію технічного паспорта на приватизоване житло, засвідчену в ЛКП;
- довідку форми №2 з ЛКП про реєстрацію власників у будинку.

Документи слід подавати у Центр обслуговування мешканців, пл. Ринок, 1.

Крок 2. Після розгляду документів директор департаменту видає наказ про зняття будинку з балансу міської ради.

Крок 3. На основі наказу ЛКП передає за актом будинок власникам.

Крок 4. Потрібно оформити свідоцтво про право власності у встановленому порядку на частки будинку та можна вирішувати питання приватизації земельної ділянки.

Отримати консультацію щодо процедури зняття будинку із балансу міста можна у відділі експлуатації житлового фонду департаменту житлового господарства та інфраструктури  за номером 297-58-98 (99), пл. Ринок, 1 кім. 114.