Теплопостачальні підприємства готуються до опалювального сезону

  • 14.06.2010, 11:52
  • 875
  • Андрій Яремко
Теплопостачальні підприємства міста готуються до опалювального сезону. Ремонтні бригади комунальних підприємств зараз ліквідовують пориви та пошкодження, виявлені після гідравлічних випробувань, проводять заміну старих тепломереж, відновлюють ізоляцію на мережах. Ремонтні роботи проводяться на котельнях, ЦТП.

«Коли до будинків не подається теплоносій, це не означає, що теплопостачальне підприємство не працює. Літній період для нас є періодом підготовки до нового опалювального сезону. Ми розуміємо, що від нашої роботи влітку залежить чи буде тепло мешкнацям взимку», - каже заступинк директора ЛМКП «Львівтеплоенерго» Володимир Штейбарт.

Головний акцент тепловики роблять на об’єктах, які потребують першочергової уваги, на яких є великі тепловтрати чи обладнання відслужило свій термін експлуатації.

Найбільші тепловтрати є на мережах. Тому левова частка ремонтних робіт в міжопалювальний період спрямована на заміну та ізоляцію трубопроводів. Роботи з ізоляції проводяться на тепломережі від ТЦ «Південна» (Кінескоп), на вул. Ковелькій. Також тривають роботи з заміни трубопроводів на вул. Кавалерідзе, Коломийській, Лінкольна, Хвильового, Тарнавського, Зеленій, 111, Лисеницькій, 9, Медової Печери, 54, Шімзерів, 1, Хвильового, 7-9, Лінкольна, Грінченка, Творчій, Хоткевича, Науковій, Тарнавського, В.Великого, 51, Сигнівка, у Рясне.

Роботи на цих об’єктах підприємства виконують за власні кошти. «Це, в основному, робиться за ті кошти, які споживачі сплачують влітку за двоставковим тарифом. Самі ці кошти спрямовуються на потреби підприємства. Зокрема, на придбання матеріалів виконаня робіт з заміни та ремонту мереж та обладнання. Це дозволяє не лише забезпечити фінансову стабільність підприємства, але підготувати теплове господарство до роботи в зимовий період. Тому ми вдячні споживачам, які вчасно розраховуються за отримані послуги з теплопостачання, відповідно до двоставкового тарифу. Адже в такий, свій спосіб, допомагають подбати про якісне і надійне тепло в помешканнях львів’ян», – говорить Володимир Штейбарт.

Довідка

Впродовж року мешканці сплачують постійну складову двоставкового тарифу, який діє у Львові з 2006 року.

Історія впровадження двоставкових тарифів на тепло в Україні триває вже 9 років. Ще у 2000 році Міністерство державного будівництва видало наказ про Правила розрахунків двоставкових тарифів на послуги з централізованого теплопостачання. А у жовтні 2006 р. Кабінет Міністрів України зобов'язав усі теплопостачальні підприємства застосовувати у роботі двоставкові тарифи.

Двоставковий тариф на тепло складається з двох частин: «умовно-постійні» (абонентська плата) та «умовно-змінні витрати» (плата за фактично спожиту теплову енергію). Термін «абонплата» вживають для полегшення взаєморозуміння з мешканцями.

Абонплату, «умовно-постійні витрати» мешканці сплачують незалежно від того чи отримують вони опалення чи ні. Вона складає 1,21 грн з м2 загальної опалювальної площі житла. Абонплата не є платою наперед. Це не авансовий платіж, як дехто вважає, а витрати підприємства. Тому і сплачувати їх потрібно протягом 12 місяців. Кошти, отримані у вигляді абонентської плати від населення, спрямовуються на потреби підприємства. Зокрема, на придбання матеріалів (труб, засувок, компенсаторів), сплату різноманітних податків і зборів, виплату заробітної плати і відрахувань по заробітній платі.

Двоставкові тарифи введені та діють в Івано-Франківську з 2000 року, у Житомирі — з 2003, у Тернополі — з 2005, у Білій Церкві, Переяславі-Хмельницькому, Хмельницькому та Львові — з 2006 років.