Львів’ян застерігають від спалювання сухого листя та сміття

  • 08.10.2010, 14:32
  • 947
В осінній період гостро постає проблема спалювання відходів. Саме тому місто звертається як до мешканців Львова, так і до працівників комунальних служб із нагадуванням про заборону спалювання сміття та опалого листя на території м. Львова.

Працівники КП «Адміністративно-технічне управління» здійснюють постійний нагляд за станом благоустрою міста, здійснюючи систематичні обстеження території міста, та, реагуючи на звернення мешканців. Крім того, минулого року комунальним підприємством були впроваджені так звані «вечірні обстеження», яким вдалося виправдати себе. Вдале починання буде продовжене і цього року. Ці обстеження проводитимуться у неробочий час, за участю працівника відділу нагляду за станом благоустрою КП «Адміністративно-технічне управління» відповідного району та представника міліції.

«У боротьбі із проблемою спалювання ми спостерігаємо позитивну динаміку. Якщо у 2008 р. за фактом спалювання до адмінвідповідальності було притягнуто 71 особу, у 2009 р. – 30 осіб, то з початку 2010 р. – лише 10 осіб. А це значне зменшення випадків скоєння даного правопорушення», - розповідає директор КП «Адміністративно-технічне управління» Інна Свистун.

Дим від горіння сухої трави і листя є дуже шкідливим, оскільки містить в собі отруйні речовини, які шкодять здоров’ю мешканців. Це сполуки свинцю, ртуті та інших важких металів. А потрапляння у вогонь пластикового сміття робить дим особливо токсичним.

Нагадаємо, що спалювання відходів є порушенням вимог розпорядження міського голови «Про заборону спалювання сухої рослинності, опалого листя та твердих побутових відходів у м. Львові» та «Правил благоустрою та утримання території м. Львова», де «забороняється спалювати сміття, опале листя та інші відходи на вулицях, подвір’ях, урнах, складати їх для тривалого зберігання».

За спалювання відходів передбачаються штрафні санкції у розмірі від 340 до 1360 грн. для громадян та від 850 до 1700 грн. для посадових осіб. Точний розмір штрафу визначає адмінкомісія кожного району за місцем проживання правопорушника.