«Сподіваюсь, що завтра у сесійній залі буде присутній здоровий глузд», – І. Кулинич про заветовану міським головою ухвалу щодо безоплатного виділення 50 га землі садово-городньому кооперативу

  • 20.05.2015, 17:19
  • 711
  • Мар’яна Щепанська
На минулому засіданні сесії міськради, попри зауваження міського голови, депутати проголосували за ухвалу про надання членам садово-городнього кооперативу «Червона калина» дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Лукасевича. Мова йде про безкоштовне виділення майже 50 га землі. Як зауважив начальник управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин ЛМР Сергій Коровайник, до ухвали є низка зауважень – зокрема, порушена процедура надання земельної ділянки та є невідповідність у містобудівній документації. Міський голова заветував цю ухвалу та скерував на повторний розгляд на завтрашній сесії.

За інформацією управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин ЛМР, ця земельна ділянка є в користуванні членів садово-городнього кооперативу «Червона Калина» в районі вул. Лукасевича у Львові і, відповідно до представленого рішення Рясне-Руської сільської ради, виділена для городництва мешканцям міста. Відповідно до земельно-кадастрових даних, вказана земельна ділянка відноситься до земель Львова, що не надані у власність або користування.

Як розповів Сергій Коровайник, відповідно до звернення керівника кооперативу, депутатським корпусом було підготовлено проект ухвали щодо передачі цієї території, орієнтовною площею 50 га, у власність, для будівництва індивідуальних житлових будинків. Ця ухвала була завізована із зауваженнями виконавчими органами і винесена на розгляд сесії Львівської міської ради. На минулому засіданні сесії її проголосували позитивно. Однак, є низка застережень щодо надання цієї земельної ділянки.

Зокрема, тут повністю порушено процедуру надання земельної ділянки, бо оформлення ділянок для індивідуального житлового будівництва не є статутною діяльністю кооперативу. Тобто, при такій процедурі мало б бути звернення від усіх членів кооперативу, і тоді можна було б розглядати це питання на сесії. Крім того, є низка невідповідностей у містобудівній документації. Тут є цвинтар, і будувати житлові будинки біля цвинтаря неправомірно, оскільки він має свою охоронну зону, де будівництво просто заборонено. Усі ці зауваження були вказані при підготовці проекту ухвали і разом з ними та озвученими ще на сесії зауваженнями вона розглядалась і була проголосована позитивно. Однак, міський голова Львова Андрій Садовий наклав на неї вето.

Сергій Коровайник

За словами заступника начальника юридичного управління ЛМР Мирослав Гавриляк, уже хоча б тому, що про надання земельної ділянки звернулись не члени кооперативу, а голова, таку заяву не мали б розглядати.

Ухвалу прийнято з порушенням норм не тільки земельного та містобудівного законодавства, а й певної процедури, встановленої відповідними нормативно-правовими актами України. Перш за все, не було заяв членів садово-городнього кооперативу, по-друге, ухвала в принципі не мала права бути винесеною на розгляд сесії, оскільки грубо порушує ст. 24 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності». Відтак, накладення вето міським головою є цілком закономірним та доцільним.

Мирослав Гавриляк

Як додали в управлінні архітектури, для відведення чи закріплення земельної ділянки має бути розроблено детальний план забудови території. Для цієї ділянки такого плану не розроблено.

У 2010 році був затверджений генеральний план Львова на 25 років, який передбачає розвиток територій міста. Відповідно до генплану, 40% цієї території передбачено під змішану житлову забудову. Частина території біля цвинтаря передбачає комерційну забудову. Ще частина ділянки передбачена під розміщення громадських центрів.

Процедура відведення таких земельних ділянок, відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», передбачає розроблення детального плану території, який повинен визначити основні параметри: школи, садочки, дороги, житло, тобто має бути розроблено повну інфраструктуру на території. Після цього детальний план виносять на громадські слухання і  він затверджується сесією міської ради і можна розглядати питання відведення чи закріплення зазначеної території. Щодо цієї ділянки на даний момент немає розробленого детального плану.

зазначили в управлінні архітектури

Окрім того, як підкреслила директор департаменту економічної політики ЛМР Ірина Кулинич, якщо б місто виставило цю величезну земельну ділянку на аукціон, то за отримані від продажу кошти могло б зробити неймовірно багато корисних речей для мешканців.

Звертаюсь до депутатського корпусу та громадськості: завтра буде стояти питання про подолання вето міського голови. Ця ухвала є з порушеннями. Тож я сподіваюсь, що завтра у сесійній залі буде присутній здоровий глузд.

Ірина Кулинич

Нагадаємо, також попри зауваження міського голови та Шевченківської райадміністрації, депутати проголосували ухвалу про затвердження проекту землеустрою щодо відведення та надання ділянки на вул. Під Голоском фізичній особі. Відтак, ухвалу заветовано та скеровано на повторний розгляд, у результаті якого вето подолано не було. Зауваження полягали в тому, що вказана ділянка – вільна від забудови та відноситься до земель, що не надані у власність або користування, і її можна було продати на аукціоні та залучити кошти до міського бюджету.