У Львові затвердили Програму створення бази даних об’єктів нерухомості

  • 21.05.2015, 19:47
  • 1202
  • Мар’яна Щепанська
На пленарному засіданні сесії міськради погодили проект створення бази даних об’єктів нерухомості у Львові. Відповідне рішення підтримали 75 депутатів.

Львівська міська рада прийняла рішення про нарахування і стягнення податку на нерухомість, відмінну від земельної ділянки, на території Львова. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є місцевим податком, який сплачується за місцем розташування об’єкта оподаткування і зараховується до міського бюджету. Як зазначено в ухвалі, база оподаткування обчислюється на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що надається органами державної реєстрації прав на нерухоме майно, однак до початку формування електронної версії Державного реєстру, реєстрація проводилась на паперових носіях у БТІ, дані яких, відповідно, не внесені в електронну версію. З 01.01.2013 реєстрацію речових прав здійснює Державна реєстраційна служба, тому підприємства БТІ не мають доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Оскільки інформація щодо власників житлової нерухомості, отримана на центральному рівні від Державної реєстраційної служби, не містить даних про зареєстровані об’єкти до 2003 року – не є можливим на сьогоднішній день залучити до оподаткування всіх платників податку, а відтак, є потреба в залученні матеріалів архіву БТІ, який на сьогодні налічує близько 300 000 справ і є лише на паперових носіях.

Термін реалізації Програми складає 2 роки – 2015 та 2016 рр. На виконання, згідно з текстом ухвали, з міського бюджету буде виділено 300 тис грн.

Метою програми є:

1. Створення умов для ведення обліку об’єктів нерухомого майна Львова, що у свою чергу, сприяє прозорому, відкритому, економічному та обгрунтованому прийняттю рішень з боку органів місцевого самоврядування.

2. Збільшення надходжень до міського бюджету від податку на нерухомість, відмінну від земельної ділянки, починаючи з 2016 року.

Основні завдання, які повинна вирішити програма:

1. Отримати інформаційні дані з архіву БТІ про реєстрацію прав власності на нерухоме майно, яка проводилась на паперових носіях у реєстрових книгах до запровадження електронної версії Державного реєстру прав.

2. Провести звірку інформаційних даних на паперових носіях з даними Державного реєстру прав.

3. Створити програмне забезпечення для можливості переведення інформації з паперових носіїв, які знаходяться в архіві БТІ, в електронну базу даних об’єктів нерухомості у Львові.

4. Забезпечити належне перенесення інформації про реєстраційні справи, щодо яких не відбувались зміни, в електронну базу даних об’єктів нерухомості м. Львова.

5. Передати базу даних об’єктів нерухомості м. Львова Головному управлінню ДФС у Львівській області в електронному форматі.

6. Головному управлінню ДФС у Львівській області забезпечити інформування платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, шляхом надсилання повідомлення про необхідність звірки даних та забезпечити контроль за сплатою податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.