«Ми встановлюємо межу і затвердимо її, відповідно до чинного законодавства», - Емілія Смокоровська про погодження меж між с. Рясне-Руська і м. Львовом

  • 08.11.2017, 11:14
  • Ганна П’єх
Львівська міська рада та Рясне-Руська сільська рада знайшли порозуміння та компроміс у вирішенні 25-річного питання щодо погодження меж. Після довгих переговорів, було знайдено порозуміння між представниками громад щодо погодження меж між населеними пунктами.

«Питання меж розглядалося з 1988 року, від тоді, коли була створена Рясне-Руська сільська рада. Так склалася історія, що межа не була встановлена, бо на той час існував колгосп «Нове життя». Тому це питання розглядалося більше, як 25 років. Врешті-решт ми поставимо крапку – встановимо межу і затвердимо її, відповідно до чинного законодавства та продовжуватимемо далі співпрацю з містом Львовом.

Зараз це питання будуть розглядати депутати, буде розглядати територіальна громада, будуть працювати фахівці, які остаточно визначать розмежування наших земельних ділянок. Чи будемо робити заміну чи в інший спосіб врегульовуватимемо це питання, визначимо пізніше. Фактом на сьогодні є те, що ми зробили перший крок до порозуміння», - розповіла Емілія Смокоровська, сільський голова с. Рясне- Руська.

Нагадаємо, з 1988 року існує проблема погодження меж між селом Рясне-Руська та містом Львовом, у зв’язку з тим, що межі міста Львова змінювались на підставі указів Президії Верховної Ради Української РСР від 27.04.1978 №3308-ІХ «Про розширення меж м. Львова» та від 09.03.1988 №5541-ХІ «Про розширення меж м. Львова».

Запитання щодо розмежування земель між містом Львовом і селом Рясне-Руське виникло, у зв’язку з відсутністю графічних матеріалів до рішення Верховної Ради УРСР 1988 року.

Після довгих переговорів, було знайдено компроміс та порозуміння між представниками громад щодо погодження меж між населеними пунктами. Наступним кроком буде представлення цієї позиції депутатам відповідних територіальних громад, її затвердження ними, а також затвердження депутатами меж за процедурою, передбаченою чинним законодавством України.