«Було встановлено, що ця земельна ділянка належала місту, і ЛОДА не мала права нею розпоряджатися», - Г. Пайонкевич щодо земельної ділянки навколо геріатричного пансіонату

  • 24.01.2018, 15:38
  • 1345
  • Марія Демчина
Сьогодні під час брифінгу директор юридичного департаменту Львівської міської ради Гелена Пайонкевич розповіла, що у 2009 році Львівська обласна державна адміністрація незаконно розпорядилася земельною ділянкою на вул. Медової Печери, передавши її у постійне користування одному з фондів. Тому першочергово місто має на меті повернути цю ділянку в комунальну власність, оскільки вона належить місту, і зараз щодо цього тривають відповідні судові справи. Водночас місто готове розглянути звернення Львівського геріатричного пансіонату щодо закріплення за ним цієї земельної ділянки, однак впродовж 10 років пансіонат не подав жодного такого звернення до мерії.

фото: Олександр Мазуренко

«Ситуація із землею навколо геріатричного пансіонату має довшу історію, ніж з 2009 року. Станом на сьогодні ми не маємо закріпленої землі за пансіонатом, за будівлями, які розташовані на території пансіонату. Місто готове закріпити цю ділянку, тому що згідно з законом, пансіонат розташований на землях комунальної власності – ми чекаємо відповідного звернення від керівника пансіонату, і якнайшвидше ми це питання розглянемо на сесії міської ради, і впевнена в тому, що воно буде вирішене позитивно. 

Проте маємо одне «але» – коли в 2009 році, згідно з розпорядженням тодішнього керівництва Львівської обласної державної адміністрації, частина земельної ділянки – а це більше ніж 2 га, була передана в постійне користування громадському фонду «Діяльність милосердя». Обласна державна адміністрація зробили це на виконання рішення окружного адміністративного суду, яке було оскаржене, тобто фактично земельна ділянка з комунальної власності перейшла в постійне користування невідомої громадської організації, при цьому, громадські активісти, які моніторили діяльність цієї організації,  розуміють, що ця організація не займається ніякою благодійністю чи громадською діяльністю – це фіктивно створена організація.

Відповідно, з того часу тривають суди. Спочатку це було тільки за позовом Львівської міської ради, а пізніше до нас приєдналися громадські активісти, представники прокуратури, і ми маємо нарешті за багато років позитивний результат – було встановлено, що ця земельна ділянка належала до комунальної власності, а Львівська обласна державна адміністрація не мала права нею розпоряджатися. Є встановлене рішення суддів про те, що ЛОДА не мала права в той час розпоряджатися цією земельною ділянкою – ця земельна ділянка належить місту. До прийняття закону про розмежування земель між землями державної комунальної власності, це один єдиний такий випадок на території міста Львова, коли ЛОДА розпорядилася в свій час земельною ділянкою, яка належить місту.

З 2009 по 2017 рік чомусь ніхто не бачив порушення прав територіальної громади, і коли ми судилися, писали скарги у всі органи, то ніхто не ставав на захист прав територіальної громади міста.

Станом на зараз тривають наші спільно з прокуратурою судові справи по поверненню цієї земельної ділянки у комунальну власність. Ми жодним чином не збираємося зупинятися, будемо вживати всіх заходів для того, щоб ці землі повернути.

Ми на виконкомі внесли зміни до детального плану території Личаківського району – тобто ми закріпили цю земельну ділянку, визначили її призначення як землі лікувальних закладів, і завтра на сесії буде розглядатися питання щодо остаточного вирішення – закріплення статусу цієї земельної ділянки. Якщо це не буде на завтрашньому пленарному засіданні, то це буде на одному із наступних – наша  позиція є послідовною в цьому питанні», - розповіла Гелена Пайонкевич, директор юридичного департаменту Львівської міської ради.

З її слів, місто першочергово ставить перед собою завдання повернути цю земельну ділянку в комунальну власність – бо вона комунальна, і була відчужена незаконно. Також місто готове розглянути звернення геріатричного пансіонату щодо закріплення за ним земельної ділянки. Проте за 10 років геріатричний пансіонат не подавав жодного такого звернення до мерії про закріплення земельної ділянки.

«За 10 років, поки я тут працюю, я не бачила жодного звернення геріатричного пансіонату про закріплення земельної ділянки на Медової Печери за ними. Ми готові розглянути звернення геріатричного пансіонату, але нам потрібне це звернення з технічною документацією.

Раніше була погоджена всіма позиція про те, що до суду звертається претендент на земельну ділянку, чиє право порушено, і ЛОДА мала визнати цей позов. А ми, як власник земельної ділянки, мали виступати третьою стороною. Проте цього не було зроблено. Проте на сьогодні це найкращий варіант вирішення цього питання – я впевнена, що ЛОДА з радістю би визнала цей позов, і ми би поставили крапку в цій історії», - зазначила Гелена Пайонкевич, директор юридичного департаменту Львівської міської ради.