Два підприємства військово-промислового комплексу звільнено від сплати земельного податку

 • 25.01.2018, 17:45
 • 743
 • Ганна Пищула
Депутати Львівської міської ради прийняли ухвалу «Про звільнення у 2018 році від сплати земельного податку підприємств військово-промислового комплексу, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави». Відповідно до прийнятої ухвали від сплати земельного податку у частині платежів за земельні ділянки, які використовуються за цільовим призначенням (не здаються в оренду) звільнено ДП «Львівський бронетанковий завод» та ДП «Львівський державний завод «ЛОРТА».

За інформацією департаменту економічного розвитку ЛМР, до департаменту економічного розвитку надійшли звернення підприємств сфери оборони щодо звільнення від сплати земельного податку на 2018 рік.

1. Державне підприємство «Львівський бронетанковий завод» є одним з провідних бронетанкових підприємств України, основним видом діяльності якого є виробництво зброї та боєприпасів.

На сьогоднішній день, виконуючи рішення РНБО України, в рамках державного оборонного замовлення, підприємство в короткі терміни освоїло серйозне виробництво новітніх колісних броньованих машин «Дозор-Б», перша партія яких вже поступила на озброєння Збройних Сил України.

Підприємство використовує на праві постійного користування дві земельні ділянки для виробничих потреб:

 • площею 52,7709 га на вул. Стрийській, 73 (для виробничої діяльності);
 • площею 3,1125 га на вул. Вернадського (для випробовування техніки).

Задекларована державним підприємством загальна річна сума земельного податку становить 5 508 712,57 грн. (без урахування коефіцієнту індексації).

Державне підприємство «Львівський бронетанковий завод» здійснює виконання державного замовлення Міністерства оборони України з метою підвищення боєздатності військ за такими напрямками:

 • надання технічної допомоги військовим частинам (з виїздом у війська) по відновленні танків, інженерної техніки та спецтехніки. З цією метою на підприємстві створені (необхідна кількість) виїзних груп із спеціалістів та висококваліфікованих робітників;
 • проведення капітального ремонту з модернізацією танків всіх модифікацій, які стоять на озброєнні, та спеціальної бронетехніки на базі танків, ЗІЛ, МАЗ, КРАЗ, КАМАЗ;
 • відновлення та ремонт складних агрегатів, вузлів, приладів та прицілів для експлуатаційних потреб Збройних Сил України;
 • виготовлення для експлуатаційних потреб військ комплектів ЗІПів для роти 1:10, для батальйону 1:30, полкового 1:100.
 • виготовлення паркового обладнання для забезпечення експлуатаційних можливостей військ.
 • виготовлення запасного інструменту та запасних частин для потреб Збройних Сил України
 • освоєння виготовлення нових видів спецтехніки та озброєння.

2. Державне підприємство «Львівський державний завод «ЛОРТА» з 2014 року освоїло виробництво продукції для потреб збройних сил України. Підприємство є виконавцем і співвиконавцем державних оборонних замовлень.

Більшість виробів, які виготовляються на підприємстві, є дослідними взірцями, які перебувають на етапі випробувань.

На заводі «ЛОРТА»  працевлаштовані близько тисячі працівники.

В користування у державного підприємства знаходяться земельні ділянки площею 49,6 га, в тому числі земельні ділянки виробничого призначення – 35,2 га.

За даними підприємства у 2018 році прогнозований розмір земельного податку за земельні ділянки, що використовуються для основної діяльності підприємства –
4 240 673,29 грн. (без урахування коефіцієнту індексації).

Відповідно до ст. 284.2 Податкового кодексу України у разі надання платнику права на пільгу в поточному бюджетному році, він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право.