На громадських слуханнях обговорюватимуть нову грошову оцінку земель у Львові

  • 06.11.2008, 02:00
  • Андрій Яремко
У понеділок, 10 листопада о 16.00 годині у великій сесійній залі відбудуться громадські слухання, на яких обговорюватимуть відкориговану грошову оцінку землі.

Нормативно — грошова оцінка використовується для визначення розміру земельного податку та орендної плати, державного мита при міні та спадкуванні земельних ділянок. «Відповідно до нової оцінки землі поділено на 77 зон і визначено 359 локальних оціночних факторів (найвищий базовий коефіцієнт 3,2 і найнижчий 1,84), на підставі яких буде здійснюватись розрахунок нормативно — грошової оцінки землі», – повідомив заступник начальника управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин Ігор Гуменчук.

Основні фактори, що впливають на зонування міста, це доступність до центру міста, екологічна якість, рівень інженерно — транспортної інфраструктури та соціально містобудівна привабливість території.

У 1999 році ухвалою № 210 сесії Львівської міської ради затверджено грошову оцінку земель Львова, яка становить 104,9 гривень за 1 м кв. За новою методикою її розмір 529,7 гривень за 1 м кв. На основі нової нормативно — грошової оцінки з нового року буде зроблено коригування договорів оренди та земельних податків. Очікується, що за результатами введення нової грошової оцінки буде збільшено на 35 — 40 відсотків надходження до міського бюджету від орендної плати та земельного податку.

Над оцінкою землі працювали Державний інститут проектування міст «Містопроект», ДП «Львівський науково — дослідний та проектний інститут землеустрою», ДП «Державний науково — дослідний інститут автоматизованих систем в будівництві».