14 волонтерів із 8 країн світу прибрали Стрийський парк

  • 10.08.2012, 12:49
  • 1270
Міжнародний волонтерський табір розпочався у Львові 30 липня та триватиме до 12 серпня. Команда волонтерів з Іспанії, Італії, Хорватії, Сербії, Південної Кореї та України працює над впорядкуванням території Стрийського парку, а також організовує просвітницьку кампанію, спрямовану на підвищення обізнаності львів’ян та гостей міста щодо реєстру світової спадщини ЮНЕСКО.

Волонтери співпрацювали із ЛКП «Зелений Львів», на балансі якого перебуває Стрийський парк. ЛКП задоволене роботою та щиро вдячне їм за зусилля.

Ми з задоволенням прийняли до себе волонтерів, дали їм об’єкт і визначили для них роботи. Згодом побачили, що волонтери добре працюють і виконують навіть більше, ніж ми їх просили. Волонтери згрібали листя з різних частин парку, прибирали кору з Платанової алеї, листя, тобто виконували неважку роботу, яка не потребує нагляду. Працюють вони з натхненням і дуже добре. Ми задоволені, що вони виконали ці роботи і щиро їм дякуємо.

-Володимир Чишинський, головний інженер ЛКП «Зелений Львів»

Цей табір став одним з 50 проектів спільної кампанії Центру світової спадщини ЮНЕСКО та Координаційного комітету міжнародного волонтерського руху при ЮНЕСКО «Волонтери Світової спадщини: волонтерська акція «Патрімоніто» 2012» та отримав право використовувати офіційний символ освітньої програми Центру Світової спадщини ЮНЕСКО - Патрімоніто. Ініціатором заходу п’ятий рік поспіль стала Всеукраїнська асоціація молодіжного співробітництва «Альтернатива-В». У Львові табір проходить п’ятий рік поспіль і вже втретє він відбувається піж егідою ЮНЕСКО. Кожного року він організовується Всеукраїнською асоціацією молодіжного співробітництва «Альтернатива-В».

Кожного дня, окрім суботи та неділі, ми працювали у Стрийському парку з 9 до 13 год. Після обіду для волонтерів організовували екскурсії містом. В парку ми прибирали та проводили інформаційну кампанію для ознайомлення львів’ян та гостей міста з об’єктами світової спадщини ЮНЕСКО. У нашому таборі зараз працювали  14 волонтерів з 8 країн світу.

-Анастасія Дорошенко, координатор міжнародного волонтерського табору

Задоволений своїм перебуванням у Львові та роботою у парку волонтер з Японії.

Я народився у Токіо, проте зараз вчусь у Німеччині. Тому для мене це гарна нагода відвідати країни Європи. Перш за все я зацікавився світовою спадщиною ЮНЕСКО, а оскільки центральна частина Львова включена у цей список, то я хотів відчути себе частиною якогось глобального проекту. Також Україна здобула хорошу репутацію після ЄВРО 2012, тому це також стало причиною мого бажання ознайомитись з вашою країною. Працювати в парку було зовсім не важко, єдині труднощі приносила погода: або сильний вітер, або ж спека.

-Ріо Осава, волонтер з Японії