На вулиці Пасічній збудують велодоріжку

  • 27.06.2012, 16:35
  • 1161
  • прес-служба
У липні веломережа Львова розшириться ще на 3 км. Під час останнього етапу ремонтних робіт на вулиці Пасічній там буде облаштовано велодоріжки.

«Вулиця Пасічна дуже неоднорідна для велосипедного руху. Від вулиці Зеленої аж до вулиці Ярошинської на травниках по вулиці Пасічній місця більш як достатньо, тому в майбутньому, коли ремонтуватимуть тротуари, там буде прокладено відокремлену велодоріжку. А на  ділянці від вулиці Ярошинської  до вулиці Таджицької тротуари вузькі та й рух пішоходів досить інтенсивний. З огляду на це вже у липні там буде прокладено велосмуги з обох сторін дороги. Автомобілі не мають права ні паркуватися на велосмузі, ні їхати по ній, оскільки вона буде відокремлена від проїжджої частини суцільною лінією. Задля безпеки велосипедистів з’їзди з тротуарів на дорогу в районі вулиць Ярошинської й Таджицької будуть захищені. Уже зараз на цих ділянках можна побачити захисні бордюри, які безпечно виводять велосипедиста з пішохідної зони на дорогу. Дуже складна для транспортного руху ділянка вулиці Пасічної від Таджицької до Личаківської – там вузькі людні тротуари, крутий поворот і звуження дороги. Тому велосипедний маршрут на цій ділянці проляже по межі житлового масиву і парку Погулянка, а далі – через Личаківський парк»

радник міського голови з питань розвитку вело інфраструктури Олег Шмід.

Крім вулиці Пасічної, найближчим часом львів’яни отримають можливість їздити на велосипедах по вулиці Залізняка, яка, згідно зі схемою велосипедної мережі міста, є важливим сполученням між двома веломагістралями, які пролягатимуть по вулицях Городоцькій і Гіпсовій.

«Вулиця Залізняка буде облаштована як вулиця, сприятлива для велосипедного руху. До ремонту вся проїжджа частина на цій вулиці була покрита колотим каменем. Тепер ж по краях дороги буде прокладено гладке покриття для велосипедів, а колотий камінь залишиться посередині. Звичайно, роверисти почнуть  масово  використовувати цю вулицю, коли запрацюють веломагістралі на Городоцькій і Гіпсовій. Але вулиця Залізняка ремонтується вже зараз, тому ми повинні враховувати її майбутнє призначення»

Олег Шмід.

Радник міського голови перелічив також інші дільниці, на яких очікуються велодоріжки вже цього року: це вулиці Богданівська, Стуса, Червоної Калини, Коперника (від вул. Бандери до вул. Словацького),  Городоцька (від вул. Менцинського до вул. Шевченка). Можливе також отримання гранту Євросоюзу на центральне велокільце. «І звичайно, я сподіваюся, що будуть дороблені велодоріжки в Рясному і на вулиці Липинського, де роботи були призупинені через недофінансування реконструкції Кабінетом Міністрів», - додав він.

В інтерв’ю журналістам  міський голова Андрій Садовий неодноразово наголошував на тому, що в 2011 році міська влада зосереджувалася на реконструкції доріг, цього ж року наголос буде робитися на тротуари і велодоріжки.