Інститут міста презентував проект-прогноз «Львів у 2013 році»

 • 29.01.2013, 17:00
 • 1236
У Львові спрогнозували розвиток міста на 2013 рік. Прогноз охопив економіку, господарську та гуманітарну сферу. Загалом було проведено понад п’ятдесят інтерв’ю з впливовими та добре обізнаними у сфері своєї діяльності людьми, які працюють над тим, аби змінювати Львів та робити його кращим.

Цей прогноз – це спроба зробити загальний зріз того, що очікує наше місто у 2013 році. Ми прийшли до висновку, що живе спілкування з людьми, які є фахівцями в тій чи іншій галузі і мають досить вагомий влип на ту чи іншу індустрію, можуть більше нам розказати про розвиток цієї галузі в майбутньому. Ми робимо цей прогноз максимально публічним з тим, щоб кожен міг скористатись цією вагомою експертною думкою. Цей продукт сьогодні зібрав багато цінних думок експертів, мешканці можуть використовувати цю інформацію для себе і для покращення їхнього життя.

Олександр Кобзарев, в.о. голови правління Інституту міста

Інтерв’ю проводилось в трьох окремих сферах - це економіка, міська господарка та гуманітарна сфера. Всього працівниками програми аналізу та дослідження Інституту міста було взято 55 інтерв’ю.

Інга Козлова, аналітик програми аналізу та дослідження Інституту міста

У прогнозі використано статистичні показники та результати соціологічних досліджень. Там можна знайти інформацію про кількість населення, яка буде у Львові, тривалість життя, міграційні настрої, народжуваність та смертність.

Львів’яни дуже оптимістично дивляться на 2013 рік. Третина з них очікують, що Львів інтенсивно розвиватиметься. Більша частина вважає, що ситуація суттєво не зміниться, залишиться на тому ж рівні. І лише 12% опитаних вважає, що ситуація суттєво погіршиться.

Мар’яна Малачівська, керівник програми аналізу та дослідження Інституту міста

Основні тенденції розвитку Львова у 2013 році на думку опитаних експертів:

 • кількість туристів збільшиться на 13-15%, в основному за рахунок внутрішнього туризму;
 • у 2013 році вдасться залучити як мінімум 1-2 великі компанії, які відкриють свої представництва у Львові;
 • буде створено 500 нових робочих місць у сфері ІТ, спостерігатиметься зростання галузі від 20 до 40%;
 • винесення культурних заходів за межі центру міста;
 • реконструкція Першого українського театру для дітей та юнацтва, духовного театру «Воскресіння» та Шевченківського гаю;
 • реалізація проектів з телемедицини та електронної історії хвороби;
 • створення центру кардіології та кардіохірургії для немовлят;
 • продовження ремонтів доріг: вул. Чупринки, Ст. Бандери, Б. Хмельницького, Замарстинівська, Промислова, Городоцька (від церкви Анни до Куліша), вул. Стуса тощо;
 • закриття центральної частини міста, розширення пішохідної зони.

Повна версія прогнозу за посиланням: http://commondatastorage.googleapis.com/forecastlviv2013/Forecast_2013.pdf