Обрано переможця конкурсу на проект «Місця щасливих людей»

  • 14.12.2015, 15:53
  • 1978
  • Мар’яна Щепанська
Журі підбило підсумки бліц-конкурсу на проект облаштування інтерактивного громадського простору«Місце щасливих людей» та оголосило переможцем відому дніпропетровську студію дизайну «decorkuznetsov».

1 місце

Перед учасниками конкурсу стояло завдання створити проект цілісного сучасного інтерактивного громадського простору, що містив би арт-об’єкт(и), присвячені творчості Андрія Кузьменка. Простір можна було розглядати як «мистецьку платформу», на якій талановиті й активні люди зможуть презентувати свої творчі доробки у сфері музики, просвітництва та образотворчого мистецтва.

До участі у конкурсі було подано 6 проектів, серед яких 4 – львівських авторів, 1 – київських, та 1 –

1 місце
дніпропетровської студії «decorkuznetsov», дизайнерів Валерія та Катерини Кузнєцових, який і став переможцем. Студія спеціалізується на предметному йінтер’єрному дизайні. Валерій – постійний учасник та лауреат дизайнерських конкурсів і виставок в Україні та закордоном. У 2015 р. студія отримала авторитетну в галузі дизайну нагороду RedDotDesignAward, що надається європейським інститутом Центр дизайну в Ессені за проект SmartDoor (розумні двері) (http://decorkuznetsov.com/news/reddot/reddot.html).

1 місце

Проект переможців передбачає створення інтерактивного громадського простору з функціями імпровізованої сцени, груп лавок, зони схилу з сидіннями, паркуванням велосипедів, арт-об’єктом «нерв», арт-об’єктами з дерева та металу, різнопланового освітлення. «Пульс, ритм, нерв, рух, боротьба, звукові та голосові вібрації – це образи, які ми використовуємо в нашому проекті. Діяльність Кузьми Скрябіна була досить багатогранна, і ми намагалися виразити на невеликій ділянці землі в образах його творчість та силу впливу», – зазначають автори.

2 місце

Друге місце посів проект відомого київського архітектора Сергія Махно, що запропонував створити міні-парк

2 місце
пам’яті музиканта та відобразити цінності його особистості в міському просторі, а саме: щирість, пристрасть, справжню дружбу, правду тощо. Девізом проекту є цитата з пісні Скрябіна:«Життя красиве, коли кольорове. Значить получилося, дякувати Богу…»

3 місце

Третє місце посів проект молодих львівських ландшафтних архітекторів Соломії Максим та Віктора Собчука. Соломія також відома розробкою концепції створення ландшафтного індустріального парку навул. Липинського.

З усіма проектами, поданими на конкурс, можна детальніше ознайомитись на сторінці конкурсу у фейсбуці: https://www.facebook.com/miscja/?fref=ts

До роботи конкурсного журі долучилися головний архітектор Юліан Чаплінський, головний художник Віктор Пецух, начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко-Швець, член правління ЛОО НСАУ Богдан Гой, засновник Музею ідей Олесь Дзиндра, художник ВлодкоКауфман, заслужений архітектор Віктор Романинець, архітектор Ігор Куляса, батьки музиканта Андрія Кузьменка пані Ольга та пан Віктор Кузьменки.

Нагадаємо, що конкурс фінансується Благодійним фондом імені Кузьми Скрябіна. Фінансування реалізації проекту буде здійснюватись як з бюджету міста (благоустрій громадського простору), так і за кошти Благодійного фонду імені Кузьми Скрябіна. Замовлення та розробка робочого проекту планується на першу половину 2016 р., восени заплановано розпочатися підготовчі роботи. Реалізація проекту планується на 2017 р.

Матеріали конкурсу доступні за посиланням:

https://drive.google.com/folderview?id=0B7-4vXgbVvhTflZDMUxiNGNsb2FscW1PeXJfYzh3eHRZM3ZuVTQxR2ZEblpYbUtVQjhVaGM&usp=sharing