Відтепер кошти ЛКП можна побачити у «Відкритому бюджеті»

  • 07.03.2017, 13:49
  • Максим Бадік
Заміна лампових світлофорів за 4,6 млн, пандуси та доріжки в парку за 115 тисяч – ЛКП долучилися до проекту «Відкритий бюджет». Відтепер львів’яни можуть відслідковувати витрати коштів комунальних підприємств свого міста в режимі онлайн. Візуалізовану інформацію про планову та фактичну реалізацію бюджету можна переглянути на сайті ЛМР.

В рамках проекту «Відкритий бюджет» управління інформаційних технологій ЛМР оприлюднило бюджети 13-ти Львівських комунальних підприємств за 2016-2017 роки, що були розпорядниками бюджетних коштів. Реалізовані бюджети ЛКП деталізовані та зображені у зручному форматі інфографіки.

За словами ініціаторів проекту, всю інформацію про використання коштів комунальні підприємства заповнювали власноруч. Працівники ІТ-управління навчали директорів ЛКП користуватися  порталом, куди згодом посадовці вносили дані.

«Ми рухаємося вперед для максимальної прозорості та підзвітності виконавчих органів ЛМР, до яких ми зараховуємо всі комунальні підприємства. Адже будь-який розпорядник бюджетних коштів може вважатися тим суб’єктом, який витрачає гроші львів’ян. Цього року також плануємо додати до системи бюджети шкіл», - розповів начальник управління інформаційних технологій ЛМР Іван Коржов.

Переглянути бюджети ЛКП може кожен охочий на сайті Львівської міської ради.

Проект «Відкритий бюджет» покликаний підвищити прозорість органів самоврядяування та обізнаність громадян щодо формування та використання коштів місцевих бюджетів. Проект стартував у жовтні 2016 року. Серед партнерів ініціативи – ГО “Ейдос” , 14 фондів та організацій, мережеві міжнародні фонди, грантові програми посольств країн Європи, США та ООН.