«Є дитячий майданчик, є спортивний майданчик, зробили доріжки, висадили дерева», - А. Садовий про новий громадський простір на Левандівці

Протягом останніх трьох років у Львові активно облаштовують якісні громадські простори у всіх районах міста. Роботи з облаштування громадських просторів розпочалися з 2015 року. Так у бюджеті розвитку 2015 року на облаштування громадських просторів було використано близько 6,5 млн грн, в бюджеті 2016 року - вже понад 30 млн грн. Цього року роботи з облаштування нових громадських просторів продовжуються. Завершені роботи на вул. Широкій, 88-100. Тут облаштували сучасний дитячий майданчик, встановили лавки та дорожнє покриття. Також працювали над озелененням. Сьогодні цей громадський простір проінспектував міський голова Львова Андрій Садовий. Він, зокрема, попросив доопрацювати питання покриття на майданчику.

«За те, що добре зроблено, я дякую. Тут раніше було поле і діти не мали де бавитись. Сьогодні є дитячий майданчик, є спортивний майданчик, зробили доріжки, висадили дерева. В мене є запитання до покриття. З точки зору обслуговування і завтрашнього дня я би робив інше покриття. Я дав доручення, щоб проектанти доопрацювали. Є такі спеціальні прорезинені покриття, тоді порядку буде більше», - розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

У 2015 році на громадські простори було виділено 6,5 млн гривень, і облаштували 6 громадських просторів. У 2016 році було виділено вже 30 млн. гривень на облаштування громадських просторів. В 2016 році було оновлено громадські простори площі та скверу біля цирку, площі Вишиваного, Вірменський дворик, сквер на роздоріжжі вул. Хмельницького – вул. Височана, сквер Гідності на пр. Червоної Калини, 109, пішохідний бульвар на вул. Зубрівській – вул. Морозній, сквер на вул. Чукаріна, сквер на вул. Японській, два сквери на вул. Ряшівській, озеленено площу Музейну силами локального бізнесу. Найвизначнішим для міста стало оновлення простору Синагог, що завдяки міжнародному конкурсу, довгому та відкритому процесу планування, а також наявності частини позабюджетного фінансування не поступається світовим аналогам.

Серед перехідних об’єктів на 2017 рік – це пішохідна алея парку На валах, площа Маланюка, сквер на вул. Свенціцького – вул. Стуса, площа Митна, друга черга скверу Гідності, громадський простір на вул. Миколайчука, пішохідна алея на вул. Пулюя, пішохідна алея на вул. Трильовського, громадський простір на перетині вул. Володимира Великого і вул. Тролейбусної, пішохідна алея між вул. Липинського та вул. Лінкольна біля церкви Оріоністів, громадський простір на вул. Широкій, 100. Переважно це роботи з озеленення, монтаж освітлення.

Цьогоріч місто звертає велику увагу на реалізацію проектів громад в рамках двох потужних проектів: Громади в дії та Громадський бюджет Львова. Це десятки невеликих, але дуже важливих щодо якісної реалізації проектів.

У Залізничному районі виконано роботи з облаштування громадського простору за адресою: вул. Широка, 88-100. Проект був реалізований минулого року. Цього року працювали над озелененням. Тут облаштовано сучасний дитячий майданчик з штучним покриттям, встановлено лавки та дорожнє покриття. У 2016 році на роботи було виділено 1 млн 399 тис. грн. У 2017 році виділено 351 тис. грн. Виконавець робіт ТзОВ «На Голоско».

Також тривають роботи з облаштування громадського простору на вул. Виговського, 1-7 (облаштування дитячих майданчиків, тротуарів). Проект пройшов експертизу, було оголошено тендер, зараз будуть визначати переможця та розпочинати роботи.

У Галицькому районі цього року працювали на перехідних об’єктах - Вірменський дворик, головна алея парку «На валах» та ін. Завершили облаштування парковки біля цирку та з’єднання її з дорогою на вул. Замкненій. Зараз у роботі перебуває громадський простір на вул. Дорошенка, площа Маланюка, сквер на вул. Свенціцького.

У Личаківському районі триває благоустрій на дитячому майданчику на вул. Шафарика, 6-10 (викладання доріжок плиткою, проїзна частина); викладання тротуарною плиткою проїзної частини дороги в подвір’ї будинку №23 на вул. І.Франка; благоустрій скверу на вул. Молочній з інклюзивними ігровими елементами; благоустрій дитячого майданчика на вул. Л.Толстого, 14.

У Сихівському районі висадили дерева у сквері Гідності. Також облаштували сквер на вул. Чукаріна. Зараз ЛКП «Інститут просторового розвитку» виготовляє проектно-кошторисну документація на облаштування бульвару вул. Морозна - вул. Зубрівська. На роботи передбачено 1 млн. 450 тис. гривень. Роботи заплановано розпочати в липні 2017 року.

У Франківському районі у роботі на початковій стадії перебуває 7 об’єктів, серед яких: заміна каналізації на вул. Остроградських, 2, 10, 12 (вартість 199 тис. грн); роботи на вул. Рудницького, 63-69 (ремонт дороги, замощення бруківкою, вартість 199 тис. грн.); капітальний ремонт тротуару на вул. Повстанській, 12а-12б (вартість 191 тис. грн.); проїзд по вул. Рубчака, 33 – Тролейбусна, 7 (вартість 165 тис. грн).

У Шевченківському районі завершуються роботи на вул. Лінколька - вул. Мазепи (доасфальтування доріжки, благоустрій території, газон). Тривають роботи на вул. Б.Хмельницького (виконують роботи ТОВ «ЕРГОБУД», вартість 1 млн. 580 тис. грн). Зараз триває етап проектування громадського простору на Рясне (вул. Томашівського - вул. Генерала Алмазова). Для цих робіт передбачено 3 млн. 500 тис. грн.

відео: Андрій Андрух