У межах Форуму е-врядування провели студентський ідеатон: переможці розробили додаток з аналітики ТПВ та smart методи поведінки зі сміттям

У Львові 6-8 жовтня в межах Форуму електронного врядування 451 °Е відбувся всеукраїнський студентський ідеатон, у якому перемогла команда з НУ «Львівська політехніка». Переможці створили мобільний додаток і сайт, що може стати ефективним рішенням з аналітики ТПВ, та smart методи поведінки зі сміттям.

Переможцями студентського ідеатону в межах Форуму е-врядування 451Е стала команда «Львівської Політехніки» («Інтернет речей», 2 курс): Микола Мацях, Віталій Вінниченко, Роман Віт та Любомир Древич.

«Хлопці запропонували ефективне рішення з аналітики ТПВ та smart методи поведінки зі сміттям. Для того, щоб познайомитися з розумниками та їх проектом, що буде реалізований містом, приходьте 21 жовтня на Форум е-врядування 451 *Е на ZAVOД)», - зазначили організатори студенського ідеатону.

«Ми створили сайт і мобільний додаток, за допомогою якого мешканці можуть надсилати відгук про заповненість сміттєвих майданчиків. Потім на сайті формується статистика по кожному майданчику за 1день/7днів/місяць. Ця аналітика є у вигляді круглих діаграм і статистики для максимально простого сприйняття. Потім ці дані міська рада використовує для покращення роботи з перевізниками», - додав Микола Мацях, студент-переможець ідеатону.

Ознайомитися з проектом-переможцем можна буде 20-21 жовтня на Форумі е-врядування 451° Е у Львові. Опісля проект буде доопрацьовано та реалізовано Львівською міською радою.

Студентський ідеатон організований управлінням ІТ Львівської міської ради за підтримки Посольства Нідерландів та ІТ-компанії «Levi 9».

Інформаційна довідка

Ідеатон відбувався у Львові (вул. Заводська 31) у форматі 48-годинної роботи з попередньо відібраними командами в форматі інтенсивів. Також були й експерти (від посадовців, юристів до дизайнерів та ІТ), за допомогою яких кожна команда могла повністю розробити свій проект вирішення соціально-важливої проблеми міста.

Головна мета процесу ідеатону – знайти ІТ-рішення однієї з не ІТ-проблем:

  1. Вища освіта

(Завдання в тому, щоб знайти вирішення проблем процесів української вищої освіти. Наприклад, система автоматичної калькуляції кредитів, додаток для комунікації з викладачами, тощо).

2. «Люди-двигуни» міста

(Завдання в встановленні взаємодії між головними акторами міста: мешканці, влада, бізнес, креативні індустрії, тощо. До прикладу, інтерактивна мапа, що показує потреби районів, куди можна залучити акторів, віртуальна мережа для розробки спільних проектів, т.д.)

3. Активні мешканці

(Зацікавити мешканців у житті міста. Наприклад, система взаємодії між активістами та мешканцями, бонусна програма за відвідування просвітницьких заходів, тощо)

4. Поведінка на дорогах

(Запропонувати всім учасникам дорожнього руху чітко дотримуватися правил поведінки на дорогах. До прикладу, система централізованого відеонагляду, що фіксує штрафи, розумні програми контролю руху, т.д.)

5. Толерантність

(Завдання в фіксації звички до культурного розмаїття великого міста. Наприклад, соціальна мережа, що знайомить з традиційними кухнями різних народів, тощо)

            Команда-переможець отримає 1000 євро винагороди та матиме можливість представити свій проект 20-21 жовтня на Форумі електронного врядування.