«Допомагати людям, які будують економіку завтрашнього дня – це дуже важливо і це наша принципова позиція», - А. Садовий під час відкриття IT House

  • 27.02.2018, 14:40
  • 2162
  • Христина Процак
Восени, 31 жовтня 2015 року, на вулиці Студинського офіційно розпочалось будівництво першого будинку для ІТ-шників – IT House. IT House є унікальним та неприбутковим проектом, тож квартири продавалися за собівартістю (вартість житла становить менше 500 доларів США за м. кв.) Сам проект реалізовується за принципом кооперативного будівництва. Усі охочі придбати житло стали учасниками житлово-будівельного кооперативу, вносили оплату за квартиру визначеними частинами протягом періоду будівництва житла. Сьогодні будинок оглянув міський голова Львова Андрій Садовий, який зазначив, що місто долучиться до будівництва дороги на вул. Студинського з заміною усіх комунікацій.

фото: Олександр Мазуренко
фото: Олександр Мазуренко

«Коли мудрі люди об’єднуються разом, то з’являються унікальні речі. Краєвид з цього будинку просто фантастичний. Сам будинок «мудрий», я би хотів, щоб усі будинки Львова були такі ж, або й кращі. Нам треба багато будувати сучасного та якісного житла. Тому ці добрі приклади, які є тут, будемо впроваджувати серед інших будівельних компаній, щоб вони це використовували.

Тут ще треба 15 млн грн, щоб добудувати дорогу. Думаю, ми однозначно завершимо цей процес, бо у нас була домовленість, що місто виділяє земельну ділянку, ІТ-шники будують за свій кошт будинок кооперативним методом, а місто візьме на себе обов’язок по інфраструктурі. Чекаємо хорошого перевиконання бюджету, щоб цей проект був завершений.

Якщо всі спеціалісти в ІТ, яких у Львові більше 20-30 тис, будуть сплачувати податки, все зробиться набагато швидше.

фото: Олександр Мазуренко

Якби такий будинок будувала будівельна компанія на продаж, ціна була би в два рази більша точно, враховуючи всі ці інновації, які тут є. Це політика міста – давати землю для кооперативного будівництва для ІТ-сектору, бо ці люди, отримуючи високу заробітну платню, сплачують багато податків, що знов поступає до міста. Ми також допомагаємо тим, хто цього потребує. Але допомагати людям, які будують економіку завтрашнього дня – це дуже важливо і це наша принципова позиція. Ми мали сьогодні розмову з представниками ІТ компаній, ми будемо виділяти наступні ділянки для кооперативного будівництва для ІТ-кластеру. Мені важливо, щоб львівські ІТ-шники тут жили, працювали. У Львові має бути якомога більше мудрих і талановитих людей», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Новобудова має великі балкони для зон відпочинку (7 м. кв). Також у будинку є серверна, кімната для зустрічей, дитяча кімната, велосипедний паркінг, підземний паркінг, тераса (на даху), підключений швидкісний інтернет. Крім того, будинок проектується так, щоб з часом повністю відмовитися від газу і перейти на альтернативні джерела енергії.

У 2016 році будівництво IT House перебувало на завершальному етапі. Всього за рік вдалося з нуля побудувати найсучасніший будинок. Наприкінці 2017 року будинок здано в експлуатацію. Частина ІТ-шників уже живуть у будинку, частина здійснює ремонт у квартирах. Загалом будинок складається з 72 квартир.

Досягненням проекту є не тільки сам будинок, а спільнота дружніх сусідів. Це головна відмінність IT House від десятків інших, що є у місті: його мешканці знають одне одного, проводять разом час та разом ухвалюють рішення щодо будинку. Часто майбутні сусіди збиралися на обговорення поточних справ будинку, а із заселенням вони ще й зможуть проводити разом дозвілля. Для цього є спеціальний ком’юніті-рум.

IT House – перший у Львові будинок для працівників ІТ сфери, пілотний проект Львівського ІТ Кластеру, який вдалось реалізувати спільними зусиллями львівської ІТ спільноти та міської влади. Споруду зводили протягом 13 місяців.

ІТ House – 10-топоверховий будинок в одному з найбільш перспективних районах Львова (вул.Студинська) з чудовим видом на Високий Замок, створений для людей зі спільними інтересами та сферою діяльності. Будинок збудований за найновішими технологіями, в якому комфортно мешкають люди, які працюють у сфері ІТ.

Для Львівського ІТ Кластеру – розвиток та активність ІТ спільноти – один з головних пріоритетів, саме тому, сусідство працівників ІТ індустрії в одному будинку стане рушієм змін та прикладом активної участі в спільній організації свого житлового простору.

«IT House – перший успішний інфраструктурний проект Львівського ІТ Кластеру, перша спроба, яка стала дуже успішною, передусім, завдяки тісній співпраці з міською владою Львова. Нам дуже приємно, що міська влада розділяє наші ідеї, розуміє їх важливість для міста і безкоштовно надала нам землю для будівництва такого в певній мірі соціального будинку для спільноти зі схожими інтересами ти спільними цілями. Вже наступним нашим проектом стане Innovation District IT Park, масштабний технологічний парк, який якісно змінить обличчя Львова», - розповідає Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластеру.

Це єдиний приклад такого житла в Україні, коли мешканці будинку – не просто сусіди, а спільнота. Саме тому для резидентів в будинку передбачили простір спільного користування, де можна обмінюватись думками, проводити зустрічі, обговорення чи святкування. Це, зокрема, конференц-зал, спільний хол з консьєржем та охороною.

Біля будинку розташовані - дитячий майданчик, спільна відпочинкова зона, спортивний майданчик для мешканців. Ще однією перевагою ІТ House є просторий експлуатований дах, частина якого слугуватиме зоною відпочинку для мешканців, а на іншій частині будуть розташовані сонячні колектори. Саме вони забезпечуватимуть 70% енергії для підігріву води.

IT House – заселений мешканцями і зацікавленість в купівлі такого житла потенційними покупцями, працівниками ІТ сфери, перевищила сподівання кластеру. Тому в планах Львівського ІТ Кластеру – нові житлові проекти для ІТ спільноти Львова –  IT House 2.0 та IT Village.

відео: Андрій Андрух