Львів та Рига активно співпрацюватимуть

  • 27.06.2008, 03:00
  • 1808
  • Андрій Яремко
Сьогодні, 27 червня у Львівській міській раді було підписано протокол про наміри співпраці між містами Ригою та Львовом. Протокол підписали у присутності президента Латвії Валдіса Затлерса.

Протокол вирішили підписати, враховуючи наявність спільних інтересів та проблем Львова і Риги. Зокрема мова йде про збереження та розвиток історичного центру міста, в тому числі охоронюваних територій ЮНЕСКО, упорядкованість транспортної системи, житла, розвиток рекреаційних зон, розбудова дитячих майданчиків, будівництво та оснащення громадських закладів та будівель з урахуванням потреб для неповносправнихю

Від Львова протокол підписав міський голова Львова Андрій Садовий, від Риги - мер м. Риги Яніс Біркс. Сторони домовились про активну співпрацю. «Сторони сприяють співробітництву у таких галузях, як: економіка, наука і техніка, освіта, культура та мистецтво, туризм і спорт, охорона навколишнього середовища, охорона здоров’я та соціальний захист населення, енергетика, інженерне забезпечення та комунальне господарство, ревіталізація та збереження архітектурних пам’яток, освітлення міста, транспорт та зв’язок, система водопостачання, підвищення якості роботи органів місцевого самоврядування, стратегічне планування розвитку міста, менеджмент житлового фонду, просторове планування та архітектура, управління історичним середовищем, е-урядування. Обидві сторони обмінюються досвідом роботи та інформацією у вище вказаних галузях», - йдеться у протоколі.

О 10 годині у національному університеті імені Івана Франка відбудеться круглий стіл щодо розширення Європейського союзу і НАТО та питань енергобезпеки. Разом із президентом Латвії приїхала і його дружина Ліліта Затлерс, Міністр економіки Латвії Каспарс Герхардс, Міністр транспорту Латвії Аінарс Слесерс, Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Атіс Санітс, голова Комітету міжнародних відносин Парла-мен-ту Латвії Андріс Берзінс, Мер м. Рига Яніс Бікс, Державний секретар Міністерства оборони Латвії Едгарс Рінкевич.