Міський голова Львова зустрівся з учасниками засідання B-4+ Україна

Міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся з учасниками засідання Bишеградської групи + Україна, що відбувається сьогодні у Львові.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

Міський голова Андрій Садовий разом з заступником Міністра закордонних справ Республіки Польща Мареком Зюлковські, Державним секретарем Міністерства закордонних справ та європейської інтеграції Словацької Республіки Ігорем Слободніком, Державним секретарем Міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини з питань без пекової політики та міжнародного співробітництва Іштваном Міколою та Молодшим заступником Міністра закордонних справ Чеської Республіки Ярославом Лудвою обговорили загальну ситуацію та підтримку реформ в  Україні і перспективи співпраці в рамках В-4+Україна.

Фото: Олександр Мазуренко

Зокрема, міський голова Андрій Садовий відповів на запитання про реформу децентралізації влади.

«Я працюю мером 10 років. Останній рік є найскладнішим для мене, тому що уряд працює не достатньо ефективно. Дуже багато енергії тратиться на красиву картинку, але дуже мало змісту. Це з точки зору роботи всередині країни. Можливо, більше робиться назовні. У нас в Україні були дискусії стосовно зміни до Конституції з питань децентралізації. І пропозиція, озвучена Президентом, викликала дуже великі дискусії. Якщо подивитися на існуючі записані в Конституції норми, які стосуються місцевого самоврядування, і на варіант, який пропонується, то вони мало чим відрізняються. Сьогодні надзвичайно важливе є кадрове наповнення людей, дуже важливою є гідна зарплата людей, які працюють в місцевому самоврядування і в державних органах влади. Сьогодні є позитивний курс, що державно влада стала менше забирати грошей в державного самоврядування. Є також позитивний момент, що ті повноваження, які в 2007-2008-2009 роках державна влада забирала від міст, поступово зараз повертають назад, бо держава не могла організувати якісної роботи.

Сьогодні є достатньо непроста ситуація з урядом. На моє глибоке переконання, якщо б після Революції Гідності парламентські вибори відбулися, відповідно до законодавства, по пропорційній частині, були б відкриті списки, то зараз ми б мали зовсім іншу ситуацію. Ми мали б набагато кращого рівня уряд. Я б дуже хотів щоб ми в Україні мали закон про вибори, який би давав можливість будувати якісні ідеологічні партії, щоб цей закон гарантував пропорційні вибори за відкритими списками. Якщо це буде зроблено, то це буде дуже велика справа для держави. Бо всі розмови про корупцію мають загальний характер, а, на моє переконання, будь-яка корупція починається з політичної корупції, а в нас за 25 років жодна людина за політичну корупцію не покарана. А українські вибори – це тотальна корупція. Довибори до Верховної ради, які були в Чернігові,  це є апогей корупції в Україні. Якщо далі залишаться вибори по округах, то важко надіятися на серйозні зміни в нашій країні», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Фото: Олександр Мазуренко

Також міський голова наголосив представникам зовнішньополітичних відомств країн «Вишеградської четвірки», що вони можуть допомогти нашій країні, якщо будуть займати чітку позицію, будуть переконувати український істеблішмент пристати на пропозицію прямих прозорих виборів за відкритими списками.

«Ви ж зацікавлені в тому, щоб Україні була успішною країною. Бо мати хорошого сусіда, це краще, ніж мати хорошого родича», - додав міський голова Львова Андрій Садовий.

Також сторони говорили про розвиток  малого та середнього бізнесу у Львові, про діяльність громадських організацій тощо.