Діти зі Львова взяли участь у міжнародному таборі в Росії

Цього року Україна вперше взяла участь у міжнародному таборі в рамках програми «MoveTogether», що відбувається щороку за підтримки Європейської Комісії. Цього разу табір проходив в Росії. Партнерами проекту з боку України виступили ЛМГО «Інститут українських студій» та Управління молоді, сім’ї та спорту Львівської міської ради.

З України учасниками табору стали активні молоді люди віком від 14 до 18 років – п’ятеро юнаків та троє дівчат а також два лідери групи. Учасники десять днів, протягом 25 липня до 4 серпня жили в оздоровчому таборі «Ікар», неподалік від містечка Владимир, що у Росії. Разом з ними були такі ж підлітки з інших країн – Німеччини, Швеції, Франції та Росії.

Як повідомила координатор проекту зі Львова Христина Чорній, учасникам програми забезпечувалось активне дозвілля. Майже щодня на «Movе Together» відбувалися так звані teambuildings (дослівно – «будування команди») – різноманітні веселі ігри, що допомагали іноземцям знайомитись одне з одним. Також були забави, що давали змогу делегатам вивчити щось нове про країни, з яких прибули їхні нові друзі. Кожна з груп розповідала (малювала, писала) те, що вона знала про країни інших команд.

Під час табору проходили «вечори країн», на яких кожна делегація показувала презентацію, щоб ознайомити глядачів з основними багатствами та надбаннями своєї країни, звичаями чи елементами культури. Делегати також демонстрували і свою національну страву.

Українська делегація не лише ознайомила іноземців з основними фактами про Україну, а й презентувала українські пісні та народні традиції. Юні делегати приготували також кутю, сало з гірчицею і звичайно ж львівський шоколад.

Деякі делегати брали участь в загальних іграх табору, зокрема російський ярмарок, гуртки з рукоділля, вокалу, фотографії. Відбувалися також і спортивні змагання між іноземцями та місцевими мешканцями.

Для гостей організували екскурсії в Суздаль, Владимир та Москву.

Наступного року учасники табору мають надію побачитися в Швеції, де проходитиме «Movе Together – 2009».