«Я дуже рада, що у вас є вирішення проблеми зі сміттям», - Герміне Поппеллер, Надзвичайний і Повноважний Посол Австрійської Республіки в Україні

  • 13.07.2017, 13:01
  • Уляна Шпуляр
Сьогодні відбулася зустріч міського голови Львова Андрія Садового із Надзвичайним і Повноважним Послом Австрійської Республіки в Україні Герміне Поппеллер. В ході зустрічі сторони обговорили поводження з твердими побутовими відходами, впровадження програми Zero Waste у Львові, а також обговорили можливість надання консультацій та фінансової підтримки з боку Австрії.

«Всі фірми, які вивозять сміття зі Львова, далі вивозять. Просто почали відкривати полігони. Тому наша тверда позиція пробила сміттєву блокаду. Тоді ми отримали пропозицію, щоб заплатити 300 млн і все буде добре. Ми вирішили ці гроші їм заплатити, тому що життя людей є дорожчим. Від нас хочуть 300 млн в рік, тобто ми ці кошти раніше не платили. Але ми паралельно робимо те, що мали зробити. Ми чітко визначили місце, де будуть будувати завод, ми почали проектування цього заводу і хочемо в кінці цього року почати будівельні роботи. Також компанія Еджіс робить масштабний проект по рекультивації існуючого полігону.

Французька компанія Еджіс робить проект по рекультивації, по будівництву заводу і роблять концепцію поводженням з ТПВ. Це все фінансує Франція. Ми за свої кошти робимо усю проектну частину і ведемо будівельні роботи. Наразі ми маємо підтвердження 20 млн. євро, які дає ЄБРР, і 75 млн. дає Європейський інвестиційний банк, і ще 10 млн. гранту дає ЄБРР. Я би дуже хотів, щоби держава не втручалася і не заважала нам. І тут, власне, підтримка європейської спільноти, усіх послів для мене є дуже важливою.

В чому робота області: вони просто відкрили полігони – те, що вони мали зробити рік тому, але вони цього не робили. Просто цей тиск, який ми зробили, їх змусив це зробити», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Міський голова поділився своїми планами щодо будівництва заводу, сортування сміття та рекультивації старого полігону.

«В мене сьогодні в планах будівництво нового заводу. І це має бути перший завод в Україні. 96% сміття іде на захоронення. Максимальне сортування сміття і, звичайно, рекультивація старого полігону.

В нас є приватні компанії, які займаються вивезенням сміття. Просто раніше вони це все вивозили на полігон в Грибовичах. Після підпалу цього полігону він є закритим і ми не мали куди вивозити. Враховуючи, що в Україні є 5 тисяч полігонів, то ми возили по всіх полігонах. Але нам постійно створювали проблеми. Не приймали машини, примушували керівників полігонів не працювати з містом», - додав Андрій Садовий, міський голова Львова.

«Я дуже рада, що у вас хоч таке короткочасне вирішення проблеми є. Навіть, не зважаючи на те, що ви повинні заплатити такі великі гроші, але це якраз добре для населення, щоб вони бачили, що в місті щось відбувається і місто щось робить. А також я чула від австрійських підприємств, що вони теж зацікавлені долучитися до Львова», - відзначила Герміне Поппеллер, Надзвичайний і Повноважний Посол Австрійської Республіки в Україні.

Міський голова додав, що будуть проводити тендерні процедури і усі охочі компанії можуть брати участь у цьому тендері.