Рубен Медсен, Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Данія в Україні, Грузії та Вірменії: «Коли ми говоримо про все, що пов’язано зі сміттям, найбільша проблема є в головах людей»

Міський голова Львова Андрія Садового зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Данія в Україні, Грузії та Вірменії Рубеном Медсеном. Це перший візит до Львова Рубена Медсена після призначення на посаду.

Сторони обговорили сучасний стан та перспективи українсько-данської співпраці.

«Ми завжди мали з Вашим посольством прекрасні відносини. Ми маємо прекрасну спільноту датчан, які живуть у Львові. Ми якісно співпрацюємо. Я би, звичайно, хотів, щоби кількість інвестицій збільшувалась», - сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

Рубен Медсен, Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Данія в Україні, Грузії та Вірменії, зауважив, що на Львівщині працюють понад 50 компаній з датським капіталом і справи у них ідуть добре, оскільки працюють у дуже багатій країні, до того ж у чи не найрозвинутішій її частині. Відтак пан Посол запросив, щоб місто було представлене на бізнес-конференції, в якій візьмуть участь представники датського бізнесу. Оскільки на цій події будуть порушені актуальні питання, які цікавлять компанії, а також – це добра нагода покращити чи налагодити співпрацю.

Водночас на зустрічі було порушено питання сортування відходів та важливості зміни ставлення людей до цього питання.

«Я коли був в Оркосі в Данії, я дивився на завод по спаленню сміття. І сьогодні ми дійшли до розуміння, що ми хочемо будувати у Львові великий потужний комплекс по переробці сміття. Ми маємо підтримку ЄБРР, ЄІБ. Це, напевно, буде перший завод в Україні. І ми в принципі знаємо перші етапи, що ми маємо робити. Перший – механічне сортування сміття. Друге - це компостування. А от третій етап – спалення, тут є питання. Тому що є різні пропозиції з різних країн світу. І ми би хотіли знати, що Данія має наймодерніше і добре у співвідношенні ціна-якість. Ми би хотіли краще знати, хто в принципі може бути нашим партнером», - сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

«Я мушу сказати одну важливу річ. На мою думку, коли ми говоримо про все, що пов’язано зі сміттям, найбільша проблема є в мізках, в головах людей, тому що ви не можете змусити людей сортувати їхні відходи правильно. Їх треба вчити.

Ще недавно багато хто б з цього посміявся. Але зараз ми імпортуємо сміття з інших країн і заробляємо на цьому гроші.

Тому це базово – знання і вміння людей сортувати сміття. Але це займає багато зусиль», - наголосив Рубен Медсен, Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Данія в Україні, Грузії та Вірменії.

«Ми вже починаємо впроваджувати програму Zero Waste. І це буде велика кампанія, яка буде розрахована на багато років, щоби зменшити кількість сміття. І тут також цікаво мати експертів з вашого боку. Бо чесно кажучи, ми, як держава, відстали в цьому питанні на 40-50 років. І ми, як Львів, хочемо показати приклад в цьому питанні. Тому ми будем працювати дуже багато і дуже швидко», - додав Андрій Садовий, міський голова Львова.

Також під час зустрічі пан Посол анонсував великий мистецький проект, який відбуватиметься на початку вересня у Львові, куди завітають кращі скандинавські митці, та запросив керівництво міста і всіх містян відвідати захід та побачити талант скандинавських авторів.

Наприкінці зустрічі мер Львова Андрій Садовий подарував Рубену Медсену ювілейну монету із зображенням Короля Данила Галицького.