«Процедури ЄБРР мінімізують корупцію, досвід ЄБРР побудований на роботі Банку з різними країнами світу, для України – це унікальна можливість», - А. Садовий

23-25 вересня у Львові перебуває делегація Ради директорів ЄБРР. Сьогодні відбулась зустріч міського голови Львова Андрія Садового з делегацією Ради директорів ЄБРР. Оскільки місто Львів є надійним партнером Банку, під час зустрічі було обговорено спільну реалізацію наступних проектів – щодо поводження з ТПВ, модернізації рухомого складу транспорту та транспортної інфраструктури, реалізації заходів з безпеки дорожнього руху. Також місто запропонувало спільно реалізувати велику програму з енергозбереження, що допомогло б менше коштів та ресурсів витрачати на обслуговування.

Під час зустрічі обговорили і реалізовані у Львові проекти міста та ЄБРР, зокрема: оновлення рухомого складу та модернізацію трамвайного депо, реконструкцію вулиць вздовж трамвайних маршрутів № 2 та №6, трамвай на Сихів, а також проекти, які зараз перебувають на етапі реалізації: модернізація системи теплопостачання міста, проекти по біогазу на очисних спорудах, запровадження електронного квитка у громадському транспорті, проекти, які стосуються питання поводження з ТПВ.

Також закордонних делегатів цікавила ситуація щодо освіти в Україні і питання трудової міграції.

Міграція – це важливий і важкий процес, який зараз є в Україні. У нас у Львові є Український католицький університет, де всі студенти, яких відправляють на навчання за кордон, приїжджають назад. Це молоді люди, які набираються досвіду у країнах Європи, повертаються і скоро насправді стануть великим потенціалом для майбутнього України. Якщо реформи в Україні не будуть більш активними, то частина молоді ніколи не повернеться сюди.

У Львові дуже цікава ситуація, бо до нас приїжджає дуже багато молоді зі Сходу України. Структура населення нашого міста за останні 90 років змінилась на 90%, адже за останні 100 років Львів був у 6-ти різних країнах.

Питання в тому, що нам потрібна серйозна реформа вищої освіти. Тоді ми будемо мати набагато кращий результат. Міська рада має окремі премії для кращих науковців, ми допомагаємо молодим науковцям знаходити фінанси для реалізації своїх проектів. Але я прекрасно розумію, що коли у них є вибір – Україна така, яка вона є зараз, і європейська країна, яка пропонує новітню лабораторію, хорошу роботу тощо – то це складний вибір для молодих науковців. Насправді потрібно небагато, щоб ситуація почала змінюватись. У нас народжується велика кількість молодих людей, тому якщо дійсно у нашій державі ми будемо мати керівництво, яке буде думати з перспективою 10 років вперед, то матимемо великий успіх. Але це все можливо.

Щоб ви розуміли, велика частина людей, які приїхали зі Сходу сюди – це високоосвічені і навчені люди. Вони легко знайшли тут роботу, багато з них інвестують і створюють свої підприємства. У цьому плані нам краще і легше, ніж інших регіонам України. Але якщо реформи не будуть активно впроваджувати в Україні, то не буде покращення», - додав міський голова Львова Андрій Садовий.

Серед обговорених проектів, які місто Львів запропонувало для спільної реалізації з ЄБРР у майбутньому: модернізація інфраструктури поводження з ТПВ, оновлення міського громадського транспорту, ремонт трамвайного та тролейбусного депо, будівництво та реконструкція тролейбусних та трамвайних ліній. Окремі проекти запропоновано в рамках безпеки дорожнього руху. Також Львівська міська рада запропонувала спільно напрацювати та реалізувати проект з енергоефективності в місті. Обговорено можливість створення енергетичного холдингу в рамках реалізації стратегії корпоративного управління.

«Ми повинні співпрацювати з Європейський банком реконструкції та розвитку ще більше, бо це велика довіра, яку ви до нас проявляєте. Це все, що ми зробили у Львові разом з вами, можна зробити дуже швидко й в Україні. Потрібно лиш три речі: брати на роботу найкращих, багато працювати і вірити в Бога.

Процедури ЄБРР мінімізують корупцію, досвід ЄБРР побудований на роботі Банку з різними країнами світу. Для України – це унікальна можливість», - резюмував міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, ЄБРР залишається найбільшим інституційним інвестором в Україні. Попередній візит Ради директорів ЄБРР в Україну відбувся у червні 2015 року. Метою таких візитів є ознайомлення з бізнес-середовищем, а також проведення зустрічей з ключовими представниками влади, громадських організацій, представниками дипломатичної спільноти тощо.

відео: Андрій Андрух