Мер Львова зустрівся зі заступником мера міста Брно Матейом Голланом

Сьогодні відбулась зустріч міського голови Львова Андрія Садового зі заступником мера міста Брно (Чеська Республіка) Матейом Голланом. На зустрічі обговорили розвиток міст, налагодження контактів в економічній сфері, системі транспорту, можливості співпраці в галузі культури та туристичного руху між Львовом та Брно.

«Я щасливий, що ви у Львові. Знаєте, середовище творчих і мудрих людей – це як реінкарнація для людини у владі. Саме мистецтво і культура – це єдиний шлях відчувати драйв життя.

Я б хотів, щоб українці могли бачити і вашу культуру. Було б добре, щоб ми запустили рейс Львів - Брно. Ваше місто дає добре сполучення і з Віднем, і з Прагою. Малі міста – це новий подих. Потрібно їздити саме у них, у села, щоб бачити автентичність і культуру нації», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

«У нас влітку відбуватиметься чесько-польсько-український фестиваль. Цьогоріч він відбуватиметься уже втретє і ми запрошуємо вас.

Наша область і місто активно працюватимуть для можливості втілення у реальність авіарейсу Львів - Брно. Також у нас дуже добра система транспорту. Ми готові співпрацювати з вами у цій галузі. Ми вже рік працюємо з електронною системою – Е-квитком, тому можемо поділитися досвідом», - зазначив заступник міського голови Брно Матей Голлан.

Також під час зустрічі було проговорено можливість спільної реалізації проекту «Місяць авторських читань».

Нагадаємо, 11 вересня 2017 року міський голова Львова Андрій Садовий зустрічався з мером Брно Петром Вокржалом, де було обговорено можливості співпраці міст, економічну, культурну ситуацію у Львові, будівництво індустріального парку, нову стратегію розвитку міста у сфері креативного підприємництва, а також обмін досвідом у сфері поводження з ТПВ.

Біографічна довідка

Матей Голлан народився 9 листопада 1984 року в м. Брно. Чеський музикант та громадський активіст. Від січня 2014 року – заступник мера міста Брно.

Закінчив Єпископську гімназію та отримав ступінь бакалавра музикознавства факультету мистецтв Масарикового університету (м.Брно).

До листопада 2014 року він був головою громадського об’єднання Брняни. Загальновідомим став завдяки своїми діями з регулювання грального бізнесу, суперечки щодо перенесення Головного вокзалу, де він як член коаліції «Вокзал в центрі» виступав за збереження залізничного вокзалу в центрі Брно.

У квітні 2013 року він отримав нагороду Францішка Крігля, яку надає Фонд Хартії 77 за громадянську мужність. Його нагородили за «новий тип громадянської активності, боротьбу з незаконними азартними іграми і корупцією та сприяння свободі інформації».

На муніципальних виборах 2006 року балотувався до муніципалітету Брно від Партії зелених. Є членом Партії зелених протягом чотирьох років.

Спільно з Мартіном Бурсіком він брав участь у створенні нової політичної партії LES Liberal Ecological Party.

У червні 2014 року він був співзасновником політичного руху «Žít Brno» який був заснований на основі однойменної сатиричної сторінки.

25 листопада 2014 року він був обраний 3-м заступником мера міста Брно, відповідальним за культуру, соціальну та медичну область.

Довідка

Місяць авторських читань — найбільший чеський, а нині центральноєвропейський, літературний фестиваль, який з 2000 року організує видавництво і агентство з міста Брна «Вітряки». Відбувається щодня протягом місяця з 1 до 31 липня.

31 день, 62 літературних зустрічі, 450 годин читань, 5 міст та 5 країн, і 22 000 км в дорозі – лише кілька показників, які роблять Місяць авторських читань найбільшим транскордонним літературним фестивалем Центральної Європи.

5 липня 2017 року у Львові відбулося відкриття Місяця авторських читань у Мистецькому Об’єднанні «Дзиґа».