А. Садовий під час зустрічі з Послом Хорватії: «Я був 4 рази у Хорватії і це завжди найкращі враження»

Сьогодні відбулась зустріч міського голови Львова Андрія Садового з делегацією з Хорватії на чолі з Надзвичайним та Повноважним Послом Хорватії в Україні Томіславом Відошевічем. Сторони обговорили «Дні Хорватії у Львові», які стартують сьогодні, можливості співпраці в сфері культури та туризму. А також налагодження тіснішого контакту і партнерства Львова та Загреба.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко
Фото Олександр Мазуренко

«Я був 4 рази у Хорватії і це завжди найкращі враження», - сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

«Сьогодні дуже важливий день – ми сьогодні відкриваємо фестиваль «Дні Хорватії у Львові». Гречно запрошуємо Вас взяти участь і представляти на цьому заході Ваше місто.

Ми зацікавлені в налагодженні якнайближчої співпраці. А Загреб міг би бути концептуально Вашим партнером. Міста дуже схожі, мали схожі проблеми до вирішення і могли б ділитись досвідом. Наприклад, питання паркування в туристичному місті. Загреб це питання успішно вирішує», - зауважив Надзвичайний та Повноважний Посол Хорватії в Україні Томіслав Відошевіч.

«Минулого року Львів прийняв 2,5 млн туристів. І їх щоразу більшає. І так, питання паркування у нас актуальне. Ми плануємо будувати паркінги. Але на державному рівні нема штрафування, а нема штрафування – нащо паркуватись на паркінгу, можна десь-інде. Але і це питання нам вдасться вирішити. Я – оптиміст.

Тому туристичну сферу треба розвивати, бо кожен турист – це гроші до бюджету міста. Тому туристів треба приймати, їх треба любити і надавати якісні послуги», - додав міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, уже четвертий рік у Львові відбуватимуться «Дні Хорватії». Цього року у фестивалі візьмуть участь близько 50 учасників. В програмі фестивалю, який розпочнеться сьогодні о 17.00 год. в Італійському дворику, будуть виступи хорватських колективів, зокрема етногурту «Branimir» з Бенковця та «Tovareća mužika» з містечка Салі, фотовиставка з надзвичайно мальовничого острова Дугі Оток, поціновувачі живопису зможуть відвідати виставку хорватської художниці Наді Зоре, що відкриється в суботу о 16.00 год. в галереї «Примус», а всіх охочих скуштувати традиційну хорватську їжу  запрошуємо до Музею ідей, де впродовж двох днів хорватські кухарі готуватимуть смачні страви. До цьогорічного фестивалю вже за традицією долучиться і народний ансамбль пісні і танцю «Черемош» ЛНУ ім. І. Франка.

Крім культурних подій фестивалю, відбудеться ще два заходи – «Бізнес форум», на якому хорватські підприємці поділяться своїм досвідом у розвитку малого та середнього підприємництва, а також заплановано спортивну подію – товариський матч між командами ЛНУ ім. Ів. Франка та гурту «Tovareća mužika».

Почесним гостем фестивалю буде власне Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Хорватії в Україні Томіслав Відошевіч.

Партнери фестивалю: Львівський історичний музей, Музей ідей, Львівська міська рада, місто Новаля, туристична агенція Дугі Оток, Задарська жупанія, Винарня Шкауль.

Програма заходів

29 вересня (п’ятниця)

Італійський дворик, пл. Ринок, 6

17.00 Урочисте відкриття фестивалю.

Виступ етногурту «Branimir» та «Tovareća mužika», народного ансамблю пісні і танцю «Черемош» ЛНУ ім. І. Франка.

Відкриття фотовиставки з Дугого Отока.

30 вересня (субота)

12.00-20.00 Приготування страв традиційної хорватської кухні, дегустації, ярмарок хорватських продуктів. Музей ідей (вул. Валова, 18А)

16.00 Відкриття виставки живопису Наді Зоре (HR), галерея «Примус» вул. Л.Українки, 16/5 (вхід з вул. Вірменської, 13)

1  жовтня (неділя)

12.00- 20.00приготування страв під пекою, хорватська музика, виступи хорватських та українських музичних колективів,ярмарок хорватських продуктів. Музей ідей (вул. Валова, 18А)

15.00 товариський матч команди ЛНУ ім. І.Франка та гурту «Tovareća mužika»,спорткомплекс ЛНУ ім. І. Франка (вул. Черемшини, 31).