Сьогодні відбулась зустріч міського голови Львова Андрія Садового з Надзвичайним та Повноважним Послом Литви в Україні Марюсом Януконісом. До розмови долучилися також відповідальний секретар Почесного консульства Литви у Львові Беатріче Белявців та директор департаменту розвитку Львівської міської ради Наталія Бунда. Під час зустрічі говорили про можливості і перспективи подальшої співпраці в різних галузях, зокрема, у сфері економіки, екології, туризму, та обговорили загальну ситуацію у Львові та Вільнюсі. Також прозвучала пропозиція організувати спільний семінар щодо підготовки проектів для органів місцевого самоврядування.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

«Зараз ми спільно з Європейський банком розпочинаємо великий проект про екології – будівництво заводу твердих побутових відходів, займатимемося рекультивацією полігону. Компанії з вашої країни активно з нами співпрацюють. Наші представник їздили у ваші міста, зокрема у Вільнюс, ми підтримуємо з ними дружні відносини. Це контакти на рівні керівників наших комунальних підприємств, які цим займаються. Ваші фахівці максимально відкриті, дружньо все показують, діляться досвідом. Так що немає жодних проблем у співпраці. Зокрема по проектній частині з «Львівтеплоенерго» працюють литовські фахівці – щодо системи теплопостачання міста. Також є декілька компаній, які займаються модернізацією теплогенеруючих об’єктів» - сказав під час зустрічі мер Львова Андрій Садовий.

Надзвичайний та Повноважний Посол Литви в Україні Марюс Януконіс наголосив на важливості співпраці саме у туристичному напрямку.

Фото: Олександр Мазуренко

«Багато литовців відкрили для себе і Львів, і Західну Україну. Львів зараз є дуже популярним містом. Країни унікальні, і ми дуже мало знаємо одні про одних», - сказав Надзвичайний та Повноважний Посол Литви Марюс Януконіс. Відтак, було запропоновано організувати українсько-литовську туристичну конференцію, запросивши мерів різних міст, щоб активізувати туристичні потоки з Литви до Львова, і зі Львова до Литви.

Також під час зустрічі Надзвичайний та Повноважний Посол Литви зазначив, що Литва отримала запрошення на Форум безпеки, який незабаром відбудеться у Львові. За словами Марюса Януконіса, в листопаді цього року в Литві святкуватимуть 400-річчя Василіянського монастиря, і на святкування до Вільнюса запрошений Блаженніший Святослав Шевчук. Також наступного року литовці відзначатимуть 100-річчя Литви – відновлення незалежності країни.

Довідка

Марюс Януконіс – Надзвичайний та Повноважний Посол Литви в Україні. Освіта – юридична. На дипломатичній службі працює з 1998 року. Працював у литовських посольствах у Мінську та Києві. Очолював департамент східної політики сусідства та департамент європейських країн литовського МЗС.

У 1995-1998 рр. – третій секретар, другий секретар Відділу Центральної Європи, Політичного департаменту Міністерства закордонних справ Литви. У 1998-2003 рр. – помічник з питань зовнішньої політики при Президентові Литовської Республіки. У 2003 році – радник Відділу Східної Європи і Центральної Азії Міністерства закордонних справ Литви. У 2006-2007 рр. – тимчасовий повірений у справах Литви в Білорусі. У 2007-2009 рр.  –  директор Департаменту Північної і Центральної Європи; директор Департаменту регіональної співпраці Міністерства закордонних справ Литви. У 2009-2010 рр.  – директор Департаменту країн Європи Міністерства закордонних справ Литви. У 2010-2014 рр. – повноважний міністр, заступник Глави місії Посольства Литовської Республіки у Києві. У 2014-2015 рр. – директор департаменту політики Східного сусідства Міністерства закордонних справ Литовської Республіки.

З 31 березня 2015 р. – Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні.