Заступник міського голови зустрівся з польовим радним з питань захисту Управління Верховного комісара ООН: Львів планує долучитись до ініціативи «Міста солідарності»

Сьогодні відбулась зустріч заступника міського голови з питань розвитку Андрія Москаленка з польовим радним з питань захисту Управління Верховного комісара ООН у справах біженців Представництво в Україні Асель Ормоновою. Під час зустрічі обговорили співпрацю міста Львова з містами й країнами, стратегію розвитку міста, ситуацію з переселенцями зі сходу та Криму. На зустрічі також проговорили питання участі Львова у ініціативі «Міста солідарності» та пропозиції об'єктів, які влада міста може виділити для вирішення проблем внутрішньо-переміщених осіб відповідно до політики Львівської міської ради з питань інтеграції внутрішньо-переміщених осіб.

фото: Олександр Мазуренко
Фото: Олександр Мазуренко

«Львів завжди був містом волі і ми відкриті до людей. Після подій на сході України у нашому місті з’явилося багато переселенців. Але важливим є те, що це розумні люди, вони приїхали сюди і почали працювати, створювати свої бізнеси. Але більшість з них стикнулись і з проблемами, нам потрібно їм всіляко допомагати, тому ми підтримуємо ініціативу «Міста солідарності».

 Ми співпрацюємо з багатьма містами і країнами у всіх напрямкам. Потрібно брати все, що є найкраще у світі, і впроваджувати у нас. Ми працюємо з містами Нідерландів по облаштуванні велодоріжок, з Фрайбургом по впровадженню зелених технологій, також у нас тісна співпраця з польськими містами. Тобто ми працюємо з певними містами у тих напрямках, які у них розвиваються найкраще. 

Щороку ми організовуємо Форум місцевого самоврядування, куди з’їжджаються мери українських міст, щоб обговорити важливі питання. Це дуже важливо показати локальні успіхи, щоб люди могли брати приклад», - зазначив Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.

На зустрічі обговорили можливість побудови ЦНАПу у смт. Брюховичі, реконструкцію Кримськотатарського культурного центру, дитячих навчальних закладів, впровадження груп з модулів для дітей ВПО тощо.

«Ми дивимося на стратегію міста, на те, у яких напрямках воно має проблеми чи не має, у яких активно розвивається, а у яких слабше. Таким чином ми можемо зрозуміти куди потрібні інвестиції. Ми аналізуємо ситуацію, яка є в місті і можемо зрозуміти те, що можна зробити за допомогою міста, а для чого потрібні інвестиції. Форум місцевого самоврядування – це дуже цікава ідея. Ми могли б зі свого боку також долучитися, спробувати залучити інші міста і людей», - зазначила Асель Ормонова, польовий радник з питань захисту УВКБ ООН.

Під час зустрічі обговорили також ситуацію з внутрішньо переміщеними особами у Львові, пріоритети та інтеграцію внутрішньо переміщених осіб, бчасть Львівської міської ради в ініціативі «Міста солідарності».

ЛМР активно співпрацює з Агентством ООН у справах біженців (UNHCR) та вітає його діяльність щодо захисту і допомоги біженцям та ВПО й готова всіляко підтримувати ініціативи, починання та міжнародні стандарти в цьому напрямку роботи.

На сьогоднішній день основним критеріям для включення до програми «Міста Солідарності», які повинна зорганізувати місцева влада, Львів відповідає.

Довідка

«Міста Солідарності» - всеукраїнська ініціатива, започаткована Агентством ООН у справах біженців. Першим в Україні відзнаку отримало місто Маріуполь, яке прийняло понад 100 тисяч переселенців від початку конфлікту.

5 липня 2017 року в Києві відбувся Форум «Міста Солідарності», від ЛМР участь брала Оксана Рубай, радник міського голови.

12 липня 2017 року відбулася зустріч міського голови Львова та представника Управління Верховного комісара ООН у справах біженців Пабло Матеу. Обговорили труднощі переселенців у Україні, зокрема внутрішніх переселенців, можливості підтримки, яку може надати УВКБ ООН та бачення міста щодо можливостей допомоги як з біженцям з інших країн, так і внутрішньо переміщеним особам, у зв’язку з військовими діями на сході нашої країни.

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) забезпечує захист і допомогу біженцям та ВПО у різних країнах світу. Протягом своєї історії, Агентство допомогло більше, ніж 50 мільйонам людей успішно розпочати нове життя, отримавши дві Нобелівські премії миру - у 1954 та 1981 рр. В Україні Агентство ООН у справах біженців (UNHCR) провадить свою роботу з 1994 р. і сьогодні є одним з провідних гуманітарних агентств; його персонал в Україні нараховує 128 співробітників, 8 офісів/хабітів, 18 партнерських організацій. З 2014 р. Агентство активно займається захистом прав ВПО. УВКБ ООН майже повністю фінансується за рахунок добровільних внесків, в основному від урядів, але також і від міждержавних організацій, корпорацій та приватних осіб. Воно отримує обмежений внесок із загального бюджету ООН, менше 2% від загальної суми бюджету на адміністративні витрати та приймає негрошові внески, в тому числі у вигляді наметів, медикаментів, вантажівок та повітряних перевезень.

Станом на поточний 2017 р. UNHCR сприяв залученню 7,7 млн. дол. США для підтримки ВПО в Україні.