«Те, що корисне, ми підтримуємо і впроваджуємо. Треба боротись за кожну людину», - А. Садовий

 • 19.10.2017, 09:40
 • Ганна П’єх
Сьогодні відбулась зустріч міського голови Львова Андрія Садового з Головою Місії Комітету Червоного Хреста в Україні Аланом Ешліманом, під час якої обговорили співпрацю та реалізацію спільних проектів.

фото: Олександр Мазуренко

«Радий нашій зустрічі. Для нас цінні ваші проекти і співпраця з вами. Те, що корисне, ми підтримуємо і впроваджуємо. Цінним є життя людей. Треба боротися за життя кожної людини», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Під час зустрічі обговорили питання співпраці у проектах, які передбачають захист і допомогу людям, які стали жертвами насилля, виділення гуманітарної допомоги містам на Сході України, діяльність Червоного Хреста на Сході України.

Довідка

Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) - неупереджена, нейтральна і незалежна організація, цілі й задачі якої мають виключно гуманітарний характер і полягають в тому, щоб захищати життя й гідність людей, які постраждали через збройні конфлікти та інші ситуації насильства, і надавати їм допомогу. Заснована Анрі Дюнаном в 1863 році в Женеві, Швейцарія. Міжнародна спільнота надала комітету унікальні повноваження, які базуються на міжнародному гуманітарному праві Женевських конвенцій, для захисту жертв міжнародних і внутрішніх збройних конфліктів.

Міжнародний комітет Червоного Хреста — частина Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця разом з Міжнародною Федерацією і 186 національними товариствами. Це найстаріша і найшанованіша організація в межах Руху.

Комітет тричі ставав лауреатом Нобелівської премії миру — у 1917, 1944 і в 1963 році. У 1917 р. — «За діяльність із поліпшення становища військовополонених», у 1944 р. — за діяльність в роки війни, яка повернула значення основоположним принципам солідарності людства, ототожнивши життєві інтереси народів і потребу в примиренні, та в соті роковини свого існування у 1963 році.

МКЧХ присутній у більш, ніж 80 країнах, де працює майже 13000 співробітників. Більш, ніж 300 співробітників працюють в наших офісах у Києві, Слов’янську, Сєвєродонецьку, Маріуполі, Донецьку, Луганську та Одесі.

Львівська обласна організація «Товариство Червоного Хреста»

Товариство Червоного Хреста України є всеукраїнською добровільною громадською гуманітарною організацією.

Постійна увага приділяється виконанню програми готовності до надзвичайних ситуацій. Завдяки зусиллям Українського Червоного Хреста й за сприяння Міжнародної Федерації Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та зарубіжних Товариств своєчасно отримали допомогу потерпілі від повені на Закарпатті. Волині та Рівненщині, від буревію - у Тернопільській, Івано-Франківській областях, від техногенних катастроф - на Львівщині та в Донбасі.

Львівська обласна організація Товариства Червоного Хреста працювала над реалізацією 13 програм та проектів, а саме:

 1. допомога соціально-незахищеним верствам населення;
 2. програма “Патронажна сестра”;
 3. утримання медико-соціальних центрів в м. Львові, Новояворівську, Шегині, та медико-соціальних кімнат в м. Броди, Миколаїв, Сокаль, Червоноград, Яворів, Трускавець, Франківському районі м. Львова;
 4. гаряче харчування для дітей сиріт(100 дітей щоденно);
 5. постійно діючий семінар з підготовки домашніх медичних сестер та масажистів, навчання навичкам надання першої невідкладної допомоги;
 6. допомога багатодітним сім’ям;
 7. пропаганда донорства крові;
 8. інформаційно-пропагандистська робота;
 9. міжнародні стосунки (Люксембург, Фрайбург, Регенсбург, Штенберг, Бока-Ліні, Марх, Опфінген) і гуманітарна допомога;
 10. профілактика туберкульозу, СНІДу та інших захворювань, що передаються статевим шляхом;
 11. надання допомоги населенню в екстремальних ситуаціях, робота рятувального загону;
 12. робота з учнівською молоддю по вивченню Міжнародного Гуманітарного Права та історії червонохресного Руху;
 13. робота з розшуку людей, які втратили зв’язок під час Другої Світової війни та під час збройних конфліктів.