«Львів – це чудове місто, я радий сюди повертатися», - Александер Вінніков, голова Представництва НАТО в Україні

Сьогодні міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся з головою Представництва НАТО в Україні та Директором Офісу зв’язку НАТО Александером Вінніковим. Під час зустрічі обговорили питання відносин України та НАТО, роботи Представництва НАТО в Україні, інвестиційний клімат у Львові, впровадження реформ на міському та загальнодержавному рівні.

«Ми, як місто, готові максимально впроваджувати європейські стандарти у Львові. Все, що можливо робити і змінювати, ми готові робити як в країнах Європейського Союзу, а це стане базою для всієї України.

Коли в країні є війна, то потрібно максимально думати про учасників бойових дій. Ми збудували у Львові Центр надання допомоги учасникам бойових дій, також кожен зі солдатів отримав матеріальну допомогу у розмірі 100 тис. гривень – це великі кошти для міста, але для нас це дуже важливо. Зараз уряд розробляє схожу програму і на загальнодержавному рівні.

У нас є велика проблема в державі, пов’язана з політичною корупцією. Нам дуже важливо, щоб в країні прийняли закон про створення антикорупційного суду, адже це стане першим кроком вперед», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

«Львів – це чудове місто, я радий сюди повертатися і дуже дякую за можливість зустрітися. Сьогодні зранку я брав участь у заходах «Школи євроатлантичної солідарності», де я побачив наскільки важливою для українців є євроатлантична інтеграція.

Ми розвиваємо зі свого боку напрямки освіти, політики, логістики, комунікації, безпеки тощо. Я думаю, що Львів – є центром таких інституцій.

Одним з важливих напрямків розвитку є спорт, а українська збірна показала у Торонто, що для вашої країни – це теж важливо. Ці спортивні змагання серед поранених чи травмованих військових показали світу, що Львів – це команда», - розповів Александер Вінніков, голова Представництва НАТО в Україні та Директор Офісу зв’язку НАТО.

Також, під час зустрічі обговорили проведення у Львові Безпекового Форуму, інвестиції, розвиток міста та його основні напрямки.

Довідка

Александер Вінніков, голова Представництва НАТО в Україні, Директор Офісу зв’язку НАТО, народився 23 лютого 1977 року.

Освіта:

1995-1999: Оксфордський університет, Магістр (M.A.), Сучасна історія та сучасні мови (диплом з відзнакою)

1997-1998: Інститут політичних досліджень в Парижі (Sciences-Po), Міжнародний диплом політичних і соціальних наук 

1999-2000: Лондонська школа економіки, Магістр (M.Sc.), Міжнародні відносини 

Кар’єра:

2000-2001: Стажер Європейської Комісії Генеральний директорат із питань зовнішніх відносин (Брюссель, Бельгія)

2001-2005: Наукова діяльність із питань міжнародних відносин/міжнародної безпеки,  Оксфордський університет, Стипендія сера Едварда Хіта, 2001-2003 (Оксфорд, Велика Британія), Гарвардський інститут державного управління імені Джона Кеннеді, Науковий співробітник програми міжнародної безпеки, 2003-2004 (Кембридж, США), Женевський центр політики безпеки, Співробітник факультету/практикант, 2004-2005 (Женева, Швейцарія) 

2005-2007: Радник зі справ місії Секретаріат ОБСЄ, Центр запобігання конфліктів (Відень, Австрія)

2007-2008: Спеціаліст Міжнародний секретаріат НАТО, Управління політичних питань та політики безпеки (Брюссель)

2008-2009: Спеціаліст Міжнародний секретаріат НАТО, Управління оборонної політики та планування (Брюссель)

2009-2011: Головний політичний спеціаліст/голова політично-військового департаменту  Центр ОБСЄ в Бішкеку (Бішкек, Киргизстан)

2011-2013: Головний політичний радник Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин (Гаага, Нідерланди)

2013-2015: Офіцер зв’язку НАТО в Центральній Азії/Голова Офісу  (Резидент у Ташкенті, Узбекистан, також акредитований в Казахстані, Киргизстані, Таджикистані та Туркменістані)

Членство:

Трансатлантична мережа 2020 Британської Ради: обраний одним зі 100 молодих трансатлантичних лідерів (2008), Член редакційної колегії журналу Security and Human Rights (раніше The Helsinki Monitor), Нідерланди (2009).