Львів із міста-проблеми перетворився на місто старту вирішення проблеми для всієї країни, — посол Швеції про систему поводження з відходами

  • 06.10.2020, 17:11
  • 1662
  • Пресслужба ЛМР
Надзвичайний і повноважний посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг сьогодні вперше у Львові з офіційним візитом. Дипломат, зокрема, відвідав вул. Пластову, 13, де незабаром збудують сучасний сміттєпереробний завод, а також полігон відходів у Грибовичах, де зараз триває рекультивація. Опісля — зустрівся з міським головою Львова Андрієм Садовим та розповів йому про свої враження від побаченого. Також поспілкувались про економічний вплив світової пандемії на місто, співпрацю з бізнесом і можливість залучення шведських компаній до проєктів, які реалізуватимуть на умовах державно-приватного партнерства.

фото: Роман Балук
фото: Роман Балук

«Можу відзначити глибоку трансформацію у вашому місті в екологічній сфері, зокрема — у сфері поводження з відходами. Львів, який був містом-проблемою в цьому напрямі, зараз стає містом, яке покращує шлях до вирішення проблеми для всієї країни», — зазначив Тобіас Тиберг. Він також відзначив правильність саме комплексної стратегії міста в сфері поводження з відходами.

Відтак, мер Львова зазначив, що тривалий процес впровадження цієї стратегії в життя є свідченням її якісної реалізації. «Це довгий процес, адже все зроблено правильно: хороший проєкт, прозорі тендерні процедури. Наступного разу, коли ви приїдете, побачите зовсім іншу картину. Цікаво використати й досвід Швеції в цьому питанні», — додав мер.

фото: Роман Балук

Також міський голова, за посередництвом посла Швеції, запросив місцеві компанії долучитись до реалізації проєктів на умовах державно-приватного партнерства. Нагадаємо, напередодні Львів став першим містом в Україні, яке затвердило перелік проєктів, що можуть розглядатись для реалізації на таких умовах. Йдеться, зокрема, про модернізацію наявної та створення нової транспортної інфраструктури, сфери містобудування, культури, освіти, облаштування спортивних комплексів тощо.

Довідка

Тобіас Тиберг обійняв посаду посла Швеції в Україні в серпня 2019 року. До призначення в Києві обіймав посаду посла Швеції в Афганістані, працював у посольствах в Нью-Делі, Москві, Вашингтоні, представництві Швеції при ЄС у Брюсселі, а також представництві ЄС у Тбілісі. Крім рідної шведської, володіє англійською, німецькою, російською, французькою та іспанською мовами.