Львів налагоджуватиме співпрацю з канадським Вінніпегом

  • 28.04.2021, 19:19
  • 1661
  • Пресслужба ЛМР
Міський голова Львова Андрій Садовий поспілкувався з мером міста Вінніпег (Канада) Браяном Боуменом у форматі ZOOM. Обговорили, зокрема, можливості для співпраці обох міст, досвід у боротьбі з коронавірусом, розвиток економіки й туризму та політичну ситуацію.

фото: Роман Балук

Це перша зустріч обох мерів. Відбулася вона у форматі онлайн, зважаючи на пандемію.

фото: Роман Балук

«Дякую вам за можливість поспілкуватися, – зазначив мер Вінніпега. – Я знаю, що ви, як і ми, живете з проблемою ковіду впродовж останнього року. Тож цікаво дізнатися про те, яких збитків зазнало ваше місто через боротьбу з пандемією».

Відтак Андрій Садовий розповів про досвід Львова у боротьбі з ковідом, облаштування додаткових ліжок у медзакладах, ситуацію з вакцинацією.

«Ми маємо майже 2000 місць для ковідних хворих у місті. Нараз ситуація стабілізується, але ми тримаємо її на контролі. Вакцинацію розпочали близько 2 місяців тому», – зазначив мер Львова.

фото: Роман Балук

Він також зауважив, що зацікавлений у започаткуванні спільних проєктів. «Наші міста дуже схожі, тут працює багато мудрих людей, тож хотілося б мати цікаві спільні проєкти. Скажімо, мене зацікавила ідея щодо Муніципальної академії, яку ви створили. Ми також щороку приймаємо у Львові близько 1000 студентів на стажування. Потім найкращі у нас працюють. Також Львів – це центр ІТ в Україні. Сьогодні у цій сфері працює 30000 людей. Це великий дохід та великі заробітні плати. А до 2020 року ми були й одним із найбільших туристичних центрів в Україні, приймали близько 2 млн туристів щороку. Зараз, на жаль, маємо спад, зважаючи на пандемію. Однак після повернення до звичного життя ми б дуже хотіли влаштувати навчальну поїздку до Канади, відвідати ваш Музей прав людини, поспілкуватися про досвід вашої країни в проведенні Зимової олімпіади», – додав Андрій Садовий.

На завершення онлайн-зустрічі мер Львова запросив мера Вінніпега відвідати Львів, долучитися до святкувань дня міста у травні або ж приїхати на джазовий фестиваль.

Довідка

Браян Томас Дуглас Боумен – канадський політик, міський голова Вінніпега, Манітоба. Вперше він був обраний міським головою на муніципальних виборах 2014 р. У жовтні 2018 року був переобраний на другий термін. До участі у виборах працював юристом із питань конфіденційності.

Восени 2019 року Боумен ініціював челендж «Один мільйон дерев», з метою висадити його до того, як населення Вінніпега сягне одного мільйона мешканців. Програма вже отримала понад 1,25 млн. доларів США як пожертви від підприємств Канадської національної залізниці та Telpay. У багаторічному бюджеті на 2020–2023 роки міська рада Вінніпега виділила 25 мільйонів доларів на Програму поліпшення міських лісів та вдосконалення лісовідновлення протягом п’яти років.

Також за час перебування Боумена на посаді високий рівень інвестицій був скерований в інфраструктуру водопостачання та водовідведення. Місто Вінніпег також інвестує приблизно 30 мільйонів доларів на рік на заміну комбінованої каналізації на розділену.

У липні 2020 року місто Вінніпег також ініціювало пілотну програму компостування відходів, вартістю 1,8 мільйона доларів. Програма збирає харчові відходи з 4000 домогосподарств.