«Сьогоднішній проєкт надзвичайно важливий, він надає додаткову підтримку підприємствам у кризу», - Матео Патроне

  • 19.05.2021, 13:22
  • 1403
  • Пресслужба ЛМР
Сьогодні, 19 травня, у мерії підписали кредитний договір в рамках участі у проєкті «Пакет солідарності» від Європейського банку реконструкції та розвитку. Зокрема, представники ЄБРР відзначають, що Львів є найбільшим партнером Банку в Україні, а залучені кредитні кошти допоможуть підтримати комунальні підприємства та вже наявні проєкти у часи пандемії.

фото: Олександр Мазуренко
фото: Олександр Мазуренко

«Тут присутня сильна енергія громадянського суспільства, яке рухало Україну впродовж всієї її історії до незалежності та продовжує рухати її зараз. Світ бачить Україну зовсім іншою, ніж вона є насправді. Саме в цьому я переконався під час нашої давної співпраці. З-поміж усіх країн ЄС, найбільша кількість наших задіяних проєктів є саме в Україні, я цьому радий.

Сьогоднішній проєкт надзвичайно важливий, він надає додаткову підтримку підприємствам в кризу, спричиненою пандемією коронавірусу. Серед галузей, які беруть участь у нашому проєкті, є громадський транспорт, водопостачання та водовідведення, дорожня інфраструктура та управління відходами.

Такий кредит є першим муніципальним проєктом в Україні в рамках програми, яка надає додаткову допомогу підприємствам у часи COVID-19», - зазначив Матео Патроне, директор ЄБРР в Україні.

Як зазначила Сюзан Гьоранссон,  директорка відділу муніципальної та екологічної інфраструктури, «Пакет солідарності» є першим проєктом, спрямованим на забезпечення сталого розвитку міст України, особливо в умовах негативних наслідків від COVID-19.

«Я рада бути присутньою на цій події і хочу також висловити свою любов до Львова, оскільки Львів є давнім нашим клієнтом. Цей проєкт, без сумніву, є першим в Україні, спрямованим на забезпечення сталого розвитку українських міст, особливо в умовах негативних наслідків від COVID-19. Він спрямований на пришвидшення економічного розвитку міст.

Я також хочу від свого імені подякувати представництву Євросоюзу в Україні за ту критичну підтримку, яку вони надають, для того, щоб і місто, і комунальні підприємства могли скористатись цією програмою. Це комплексна робота європейської команди.

Цей кредит дає змогу на підтримку тих проєктів, які уже здійснюються у Львові, зокрема реконструкцію центрального опалення, водопостачання та водовідведення та ін. Також додатково він має покращити стандарти фінансування та забезпечити додаткові можливості.

Львів став першим серед українських міст, який долучився до нашого проєкту «Зелені міста» - спеціальної муніципальної програми, спрямованої на створення належного майбутнього для мешканців міста за допомогою вирішення екологічних викликів.

Дякую за можливість взяти участь у цій чудовій події, сподіваюсь, вже незабаром з’явиться можливість подорожувати, і я зможу відвідати ваше прекрасне місто», - відзначила Сюзан Гьоранссон.

Натомість асоційований директор ЄБРР Денис Гайовий додав, що проєкт покликаний підтримати 5 ключових підприємств комунальної сфери, які важливі для життєдіяльності міста Львова.

«Дякуємо за співпрацю, яка дозволила нам у такі рекордно короткі терміни разом з Єврокомісією цей проєкт розпочати та затвердити. Ми почали роботу над ним у лютому і вже зараз маємо результат. Сподіваємось, що проєкт підтримає ці 5 ключових підприємств комунальної сфери, які важливі для життєдіяльності міста Львова. Звичайно, дякуємо програмі Єврокомісії та Фонду за ту підтримку, яку вони надали, це дало змогу покращити фінансові умови для міста. Сума, про яку ми говоримо, це 22 млн євро, це кредит на підтримку ліквідності, тому це короткі терміни, адже вони пов`язані з пандемією, це в межах програми «Пакету солідарності», яку Банк затвердив у межах всього регіону. В межах цієї програми ми виділяємо Львову до 22 млн євро двома траншами – в 10 та 12 млн євро на 2,5 роки. Завдяки фінансовій підтримці Європейського Союзу, ставка – це 2,1%», - розповів Денис Гайовий.

Зауважимо, участь Львівської міської ради у цій програмі дасть змогу додатково залучити до міського бюджету 22 млн євро з відсотковою ставкою лише 2,1% річних. Така відсоткова ставка за користування кредитними коштами взагалі не притаманна суверенним запозиченням, а є можливою саме завдяки гарантіям Європейського Союзу. Отримані таким чином додаткові надходження до бюджету дадуть можливість надати підтримку комунальним підприємствам, що вже мають спільні проєкти з ЄБРР та зазнали негативного впливу COVID-19, а саме:

1. ЛКП “Львівелектротранс“.

2. ЛКП “Львівавтодор“.

3. ЛКП “Львівводоканал“.

4. ЛКП “Зелене місто“.

5. ЛМКП “Львівтеплоенерго“.

Водночас, вивільнені у зв’язку з цим в бюджеті кошти у сумі близько 760 млн. гривень Львівська міська рада спрямує на фінансування додаткових заходів у сфері медицини та освіти для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Термін кредитування – 3 роки з пільговим періодом – 1 рік.