Мерія Львова та Фонд Ганса Зайделя в Україні реалізують спільні проєкти

  • 11.06.2021, 15:12
  • 1326
  • Марія Демчина
Сьогодні міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся з директором Фонду Ганса Зайделя в Україні Беньяміном Боббе. Фонд є партнером та співорганізатором форумів у Львові, а також з міськими інституціями організовує низку проєктів. Під час зустрічі обговорили можливість нових спільних проєктів, а також поспілкувались про економічну й політичну ситуацію у світі, медицину та безпеку.

фото: Роман Балук

Зокрема, під час зустрічі мер Львова Андрій Садовий запропонував спільно напрацювати навчальні програми для розвитку кадрового потенціалу України.

фото: Роман Балук

«Потрібно дати драйв для всіх міст України. Ми, наприклад, маємо дуже класного головного архітектора міста, і хочемо створити школу головного архітектора, щоби шукати і навчати людей з інших міст України. Також хочемо створити школу головного юриста міста, головного еколога. Потрібно спільно продумати цікаву навчальну програму, це може дати також для вас нові можливості», - зазначив Андрій Садовий.

Учасники поспілкувались про економічну та політичну ситуацію, безпеку у світі, а також обговорили проблеми і виклики пандемії коронавірусу. Мер зауважив, що у Львові ситуація із захворюваністю є доброю, кількість захворілих суттєво зменшилась, є достатній резерв ліжок.

Також під час зустрічі говорили про Форум місцевого самоврядування, який сьогодні триває у Львові. Фонд Ганса Зайделя щорічно підтримує цей Форум як платформу для діалогу між центральною владою і місцевим самоврядуванням. Директор Фонду Беньямін Боббе вважає реформу місцевого самоврядування однією із найуспішніших реформ в Україні, яка сприяє зростанню політичної культури та відповідальності громадян і влади на місцевому рівні.

На завершення зустрічі Андрій Садовий запросив Беньяміна Боббе на фестиваль Leopolis Jazz Fest 2021, що відбудеться 24-28 червня. До Львова завітають світові зірки джазу, й місто, зі слів мера, стане у цей час столицею джазу.

фото: Роман Балук

Зазначимо, щорічно українське представництво Фонду спільно з партнерськими організаціями проводить понад 100 заходів: конференцій, семінарів, тренінгів, експертних зустрічей, подіумних дискусій тощо. З 2017 року Фонд Ганса Зайделя є щорічним партнером Львівського безпекового форуму. КУ Інститут міста співпрацює з Фондом та реалізовує такі проекти:

• 14-15 березня 2019 року – співорганізація VII Всеукраїнського форуму місцевого самоврядування у м. Львові.

• січень 2020 року – початок співорганізації VIIІ Всеукраїнського форуму місцевого самоврядування. Через COVID-19 організація форуму була призупинена.

• 2020 рік – спільна реалізація проекту «Підвищення медіаграмотності серед інститутів громадянського суспільства» Цільовою аудиторією проєкту стали користувачі соціальних мереж, віком від 35 до 65 років.

• 2020 рік – спільна реалізація проекту «Підвищення рівня політичної грамотності серед інститутів громадянського суспільства». Цільова аудиторія проєкту – виборці, віком від 25 до 65 років, активні користувачі локальних груп соціальних мереж.

• січень 2021 рік – відновлення процесу співорганізації VIIІ Всеукраїнського форуму місцевого самоврядування.

фото: Роман Балук

До слова, представництво Фонду в Україні здійснює свою діяльність в трьох основних галузях: розвиток громадянського суспільства, державне управління та децентралізація, внутрішня безпека.

Довідка

Представництво Фонду Ганса Зайделя працює в Україні з 1992 року. Це було третє представництво у країнах Східної Європи після Будапешта та Праги. Мета – зміцнення державних установ, органів місцевого самоврядування та структур громадянського суспільства. Від часу заснування – 1967 року, Фонд проводить освітню політичну роботу з метою сприяти «демократичній та громадській освіті німецького народу на християнській основі». Фонд втілює християнсько-соціальні цінності, які впливають на роботу в Німеччині і закордоном.