У Львові обговорили перспективні напрями співпраці з містами Узбекистану

  • 18.06.2021, 12:57
  • 1230
  • Пресслужба ЛМР
Міський голова Львова зустрівся з послом Республіки Узбекистан в Україні Алішером Анваровичем Курмановим. Говорили про перспективи співпраці, туризм, бізнес та промоцію. Також Андрій Садовий запропонував відкрити в місті центр, присвячений узбецькій культурі, аби містяни могли краще познайомитися з традиціями цієї держави.

фото: Маркіян Лисейко
фото: Маркіян Лисейко

«Чим цікавий Львів? Перш за все, це естетика нашого міста. По-друге, це інноваційність, адже в нас більше 30000 людей працюють у сфері ІТ. Також ми славимось великим досвідом у сфері машинобудування, – зазначив міський голова. – Про вашу державу ми знаємо небагато. Було б гарно організувати інформаційні тури для молоді, аби вони мали нагоду краще пізнати вашу культуру. Також чудовою ідеєю було б відкриття Узбецького дому у Львові, де можна було б спробувати вашу національну їжу, оглянути тканини тощо. І, звісно, нам цікава співпраця із узбецькими містами – наприклад, Самаркандом. Мрію потрапити туди. Було б чудово, якби запустили прямий авіарейс».

фото: Маркіян Лисейко

Своєю чергою, пан посол відзначив великий потенціал України та красу Львова і розповів про головні культурні принади Узбекистану. До слова, ця країна є одним із найбільших світових виробників та експортерів бавовни. А ще тут офіційно зареєстровано 6 українських культурних центрів.

Нагадаємо, у 2018 році у Львові відбулися Дні Узбекистану.

Довідка

фото: Маркіян Лисейко

Алішер Анварович Курманов – посол Республіки Узбекистан в Україні (із 06.2020). Раніше працював на різних посадах у Міністерстві зовнішніх економічних зв'язків Узбекистану, у посольстві країни у Великобританії, МЗС Узбекистану. Також свого часу був послом Узбекистану в Сінгапурі, Австралії, Республіці Корея та Великобританії.