Мер Львова провів онлайн-зустріч із мером Фрайбурга Мартіном Горном

  • 21.02.2022, 17:26
  • Пресслужба ЛМР
Міський голова Андрій Садовий провів онлайн-зустріч із мером Фрайбурга – одного з міст-партнерів Львова – Мартіном Горном, де обговорив актуальну інформацію про події в Україні, питання безпеки та поглиблення співпраці.

фото: Роман Балук
фото: Роман Балук

«З великою уважністю та стурбованістю я спостерігаю за актуальними подіями на українсько-російському кордоні та стягуванням російських військ, що становить загрозу для миру та незалежності України. Для мене це стало приводом, щоб висловити Вам та мешканцям нашого партнерського міста абсолютну солідарність. Якщо з нашого боку необхідна якась допомога, ми її Вам надамо. Бажаю Вам та мешканцям вашого міста багато сил, аби справитися з теперішньою ситуацією. Спільно з Вами, сподіваюся на її мирне вирішення», - наголосив мер Фрайбурга Мартін Горн.

Мер Львова Андрій Садовий подякував за дружню підтримку та розповів про заходи, які проводить місто, готуючись до різних сценаріїв розгортання подій.

фото: Роман Балук

«Я оптиміст і сподіваюся що широкомасштабної війни не буде. Та ми готуємося до різних сценаріїв і готуємо місто до життя в умовах різних ситуацій і з обмеженими ресурсами. Так, ми напрацювали механізм подачі води мешканцям за відсутності електроенергії, створюємо запаси медикаментів у лікарнях, проводимо навчання серед мешканців і учнів, щоб нас не застали зненацька.

Ми дуже цінуємо світову підтримку і, зокрема, вашу. Наша з вами розмова – це теж добрий знак. Вірю, що напруга мала б спасти, але маємо готуватися до різного. А Львів – це душа України, і так має бути завжди», - наголосив мер Львова Андрій Садовий.

Довідка

27 січня 2022 року Мартін Горн надіслав лист-підтримку місту Львову щодо ситуації на кордоні. Також опублікував допис про підтримку Львова на своїй сторінці у Facebook.

20 лютого українська громада Фрайбурга організували акцію на підтримку України, на яку приїхали українці зі сусідніх Карлсрує, Штутгарта та Офенбурга.

Фрайбург запрошує Львів на 10 Міжнародну зустріч міст-партнерів 24-25 червня 2022 року. Львів брав участь у всіх попередніх.

У 2021 році представники Львова брали участь в онлайн-заходах Green City Dialogue, під час яких презентували досягнення Львова у галузях енергоефективності, охорони довкілля, архітектури, мобільності, утилізації відходів і замкнутих циклів виробництва, мобільності, а також обмінювалися напрацюваннями з іншими містами-партнерами Фрайбурга.

28 січня 2022 року у Фрайбурзі перебували представники української команди у зимових гірських автоперегонах «Раллі Монте-Карло». Перегони відбувалися на антикварних автомобілях, Україну представляли «Запорожці» 1960-х років випуску.