«Сьогодні всі мають зробити вибір: гроші чи свобода. Ми, українці, обрали свободу», – Андрій Садовий

  • 05.04.2022, 17:17
  • Мар’яна Щепанська
Україна сьогодні бореться не лише за свою незалежність, а й за свободу всього Європейського Союзу. На цьому акцентував міський голова Львова Андрій Садовий під час конференції міжнародних неурядових організацій Ради Європи, куди долучився в режимі онлайн. Він також закликав керівництво ЄС та всі установи й організації, підпорядковані йому, мати мужність говорити правду та приймати правильні й оперативні рішення на користь України.

Фото Романа Балука

«Сьогодні всі мають зробити вибір: гроші чи свобода. Ми, українці, обрали свободу. Якщо хтось обере гроші, він втратить і гроші, і свободу. Жоден із нас не обирає ні час, ні місце народження. Але може обирати, чи бути людиною, чи бути нелюдом. Україна показує, що ми є Людьми з великої літери. На противагу ми бачимо нелюдів, які вбивають і знущаються. Прошу вас мати мужність стати на бік України і разом з нами перемогти», – акцентував Андрій Садовий.

Мер Львова також згадав жорстокі масові вбивства та знущання на Київщині і назвав їх трагедією світового масштабу.

«Уже весь світ облетіли фото з Бучі. Це сотні, сотні і сотні невинних людей, яких росіяни вбивали, отримуючи задоволення. Ті фото і відео, які сьогодні облітають світ, – це маленька крапля того, що сьогодні робить російський агресор. Тисячі людей сьогодні вбиті або пропали безвісти, зруйновані цілі міста. Це трагедія планетарного масштабу. росію потрібно ізолювати від цивілізованого світу», – відзначив мер.

Розповів Андрій Садовий і про ситуацію у Львові, зокрема – про роботу з вимушено переміщеними українцями, які змушені були покинути свої домівки та мігрувати.

«Сьогодні Львів відчуває дуже великий біль, тому що ми прийняли більше 200 тисяч переселенців, які приїхали з різних міст нашої країни, які ховаються тут від бомбардувань, від ракетних обстрілів. Ми їм дали прихисток. Ми прихистили у Львові, фактично, ще одне місто, і це дуже непросто. Але та правда, яка сьогодні відкривається для світу, шокує. Я б дуже хотів, щоб ЄС та всі його інституції мали мужність говорити правду та приймати рішення», – підкреслив міський голова.