Мер Рейк’явіка запропонував гуманітарну допомогу Львову

  • 20.04.2022, 15:18
  • Пресслужба ЛМР
За словами мера Рейк’явіка, місто кілька років тому заморозило будь-які стосунки зі своїми містами-партнерами в росії, а нещодавно також надіслало їм звернення, в яких засудило вторгнення в Україну. Відповідей на листи, однак, не отримали. Про це Дагур Бергурусон Еггертсон заявив під час ZOOM-зустрічі з міським головою Львова Андрієм Садовим, запропонувавши місту гуманітарну та іншу необхідну допомогу.

фото: Роман Балук

Під час розмови мер Львова розповів меру Рейк’явіка про поточну ситуацію в місті та країні, роботу з вимушеними переселенцями, будівництво житла для них, а також підтримку партнерів.

фото: Роман Балук

«Зараз Львів – величезний хаб для внутрішніх переселенців: ми прийняли близько 200 тисяч українців з різних куточків держави і щодня продовжуємо приймати дітей, жінок, поранених цивільних із гарячих точок. За час війни ворог тричі атакував наше місто, внаслідок чого загинули 7 людей, також є 11 поранених, серед яких – дитина. Це наша нова реальність. Сьогодні росія зруйнувала весь світовий порядок», – зазначив міський голова Львова. Він також закликав до суцільної ізоляції росії у різних сферах – культурі, спорті, економіці тощо.

Мер Рейк’явіка висловив захоплення роботою Львова у воєнний час та запропонував допомогу місту у вирішенні нагальних питань.

Довідка

Дагур Бергурусон Еггертсон – ісландський політик, мер Рейк'явіка із 16 червня 2014 року. Вперше обраний до міської ради на виборах 2002 року. Дагур отримав освіту лікаря, також має ступінь магістра з прав людини та міжнародного права в університеті Лунда в Швеції. Досі працював в Ісландській національній мовній службі на 1 каналі, є автором 3-томної біографії колишнього прем'єр-міністра Стейнгрімура Германссона, над якою працював з 1998 по 2000 рік. Також працював у різних відділеннях університетської лікарні Ландспіталі та на кафедрі мікробіології, був лікарем районної лікарні Ісафьордур, лікарем швидкої допомоги, читав лекції з охорони здоров’я в Рейк’явікському університеті.