Україна повинна якнайшвидше отримати статус кандидата на вступ до ЄС, – Садовий

  • 02.06.2022, 18:22
  • Пресслужба ЛМР
Мер Львова Андрій Садовий закликав очільників європейських міст і асоціацій максимально сприяти Україні у вступі до Європейського Союзу. За його словами, статус країни-кандидата означає більше можливостей для відбудови українських міст, підвищення статусу держави у світі, а також серйозний дипломатичний удар по російському агресору.

фото: Роман Балук
фото: Роман Балук

Про це міський голова заявив під час форуму Асоціації міст України «reVIVEd Ukraine – reVIVEd communities / Відродження України – відродження громад».

«Питання №1 на сьогодні для всього місцевого самоврядування Європи – щоб Україна в червні отримала статус кандидата на вступ до ЄС. Тоді можливості для відбудови наших міст і країни будуть на рівень вищі і ми допоможемо великій кількості українців, – зазначив мер Львова. – Хочу звернутись до всіх асоціацій, до всіх міст Європи з проханням, щоб ви активізували свою роботу й свої парламенти. Це буде історичний крок і саме той удар, який доб’є російського агресора й покаже, що Україна є частиною великої та прекрасної Європи».

фото: Роман Балук

До слова, участь у форумі «reVIVEd Ukraine – reVIVEd communities / Відродження України – відродження громад» взяли більше 40 спікерів: голови українських та європейських міст, представники українського уряду, посли, архітектори, очільники фондів та асоціацій тощо. Спілкувались про відбудову України після війни, перспективу членства в ЄС, поглиблення співпраці між містами тощо.