Про перспективи України в НАТО на міжнародній арені завтра говоритимуть у Львові

  • 24.03.2009, 19:49
  • 1648
  • Андрій Яремко
автра у ЛНУ ім. Івана Франка відбудеться круглись стіл на тему «Політика безпеки НАТО у Східній Європі», який організовують Львівська міська рада, відділ преси, освіти і культури Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні та Львівський Національний університет  ім. Івана Франка. За результатами обговорення має бути вироблене розуміння перспектив України в Альянсі в умовах останніх подій на міжнародній арені.

В обговоренні візьмуть участь міський голова Львова Андрій Садовий, аналітик Данського Інституту з прав людини, багаторічний оглядач регіону Східної Європи та Балкан   Д-р Ерік Андре Андерсен,  кандидат політологічних наук (міжнародна політика), Університет Копенгагена Д-р Пітер Віґґо Якобсен,  прес-секретар Міністерство оборони Данії  Генрік Левісон, іноземний редактор найбільшої данської газети “Їлендс постер” (Jyllands-Posten) Єтте Ельбек Мересса, та інші представники НАТО, обласної та міської влади, експерти у галузі політики, соціології та ЗМІ, науковці, представники консульських установ.
Про Членство України в НАТО з погляду політичних та наукових кіл Данії говоритиме кандидат політологічних наук (міжнародна політика), Університет Копенгагена Д-р Пітер Віґґо Якобсен.
Круглий стіл організовано з метою політики безпеки і розширення НАТО в контексті нещодавнього російсько-грузинського конфлікту та її вплив на членство України в Альянсі.   

Довідка

Події останніх років засвідчили, що НАТО стоїть на порозі важливих трансформацій, ініціювання яких можна очікувати вже у квітні цього року на ювілейному 60-му самміті Північноатлантичного Альянсу.  Передовсім мова йде про питання колективної оборони організації в рамках 5 статті Вашингтонського Договору, забезпечення ефективної діяльності Альянсу в кризових ситуаціях, зміну процедури прийняття рішень про застосування сили, а також спільну позицію щодо подальшого розширення.
У цьому контексті, з урахуванням прийнятого членами Альянсу 4 квітня 2008 року рішення, про те, що Україна неодмінно стане членом НАТО, перспективи вступу нашої держави до організації набувають нового змісту. Тому відтермінувати чи пришвидшити цей момент у часі – питання, відповідь на яке залежатиме від наявності послідовної позиції органів центральної влади та сумлінного виконання Плану дій Україна-НАТО на 2009 рік, а також волевиявлення громадян України. При цьому, невід’ємною є умова про виключення з переговорного процесу «третіх сторін».