Карл фон Габсбург: «Львів завжди був частиною європейського простору»

Сьогодні у Львові засновано благодійну організацію «Фундація Габсбургів». Фундація створена для збереження самоідентифікації Центрально-Східної Європи, культурного спадку та примноження здобутків, які напрацьовані віками на цих теренах. Фундація буде реалізовувати власні програми, надаватиме стипендії та гранти, підтримувати культурно-мистецькі проекти.

Засновником організації та Головою Правління Фундації є онук останнього імператора Карла, голова дому Габсбургів, ерцгерцог Карл фон Габсбург. Почесну Раду Фундації буде формувати письменник Юрій Андрухович.

Сьогодні міський голова Андрій Садовий зустрівся з ерцгерцогом Карлом фон Габсбургом.

«Основна причина створення фундації і мого приїзду в тому, що Галичина і Львів завжди були частиною європейського простору. Коли подивитись з історичної точки зору на літературу, ми можемо побачити, що досить багато літературних творів мають тут своє джерело.

У мене була можливість поспілкуватись з мером міста. І саме він згадав, що протягом останнього століття це місто належало до шести різних країн. Це вже говорить по те, з якими труднощами стикалось місто. Але мені здається, що це не є причиною, щоб ані тут, ані взагалі Європі забувати, яку історичну роль відігравав Львів.

Я не тільки з розповідей знаю, а також зі своїх візитів, наскільки культурним є цей простір. Якщо подивитись на великих австрійських літераторів, то багато з них проводили певну частину життя саме тут. Це все призвело до ідеї створити фундацію, яка робить наголос на історичному спадку Львова і Галичини, але водночас робить спробу подати це у європейському контексті. Тому що наше майбутнє – це Європа і для цього ставиться мета.

Одне із завдань фундації – це європейський вимір, і власне на ньому потрібно наголосити», – розповів Карл фон Габсбург, голова дому Габсбургів, засновник та Голова Правління Фундації.

«Один із проектів, який ми робимо з Савком Бойченком і підтримує Віктор Кімакович – є центрально-європейський часопис, який називається «Потяг 76», більшою мірою присвячений актуальним літературним явищам, сучасній літературі країн Центрально-Східної Європи. Можна так умовно сказати,  що відсотків на 90 він покриває території колишньої Австро-Угорщини. Я думаю, це буде один із проектів, які ми будемо надалі  робити за допомогою фундації», – зазначив Юрій Андрухович, голова Почесної Ради Фундації.