У Львові розпочався 11-й Всеукраїнський форум ОСББ

  • 06.10.2020, 15:53
  • 1926
  • Пресслужба ЛМР
Сьогодні, 6 жовтня, у Львові стартував Всеукраїнський форум ОСББ. Триватиме захід до 9 жовтня. Вже водинадцяте будуть обговорювати актуальні питання та проблеми у сфері житлово-комунального господарства в Україні. Понад 30 спікерів і доповідачів, аналіз законодавства та панельні дискусії за участі керівників новостворених та вже успішних ОСББ й асоціацій ОСББ зі всіх областей, представників влади Львова та інших обласних центрів, представників Міністерства розвитку громад та територій України, міжнародних організацій і громадського сектору, а також дискусії з питань енергоефективності та ефективної співпраці з бізнесом — це те, що чекає на учасників протягом чотирьох днів форуму. З огляду на карантинні обмеження, захід відбувається онлайн.

фото: Роман Балук
фото: Роман Балук

«Для нас, для Львова, форум ОСББ — це вже добра традиція. Я, звичайно, сумую, що не бачу всіх наживо, та водночас розумію, що сьогодні можна спілкуватися одночасно з набагато більшою аудиторією, бо нас може бачити вся Україна.

Для мене ОСББ було, є, і завжди залишиться одним із пріоритетів. Ми збільшуємо кількість будинків у Львові де утворюється ОСББ. І будемо робити все можливе, щоб комфорт проживання у цих будинках зростав. На сьогодні це єдина форма, що дає відчуття, що ти господар у своїй квартирі, у своєму будинку, у своєму місті.

фото: Роман Балук

Фактично кожного дня я маю зустрічі з різними громадами ОСББ. Мешканці розповідають, що вони зробили і які плани та потреби. Під час такого спілкування виникає велике бажання допомогти і працювати в синергії, бо ми бачимо результат.

Тому велика подяка всім, хто творить і дбає про ОСББ, і тим, хто розуміє важливість цього для України. Бо коли всі мешканці у нас будуть жити в ОСББ, то я переконаний, що рівень життя підніметься на декілька щаблів вверх, і ми будемо успішною і незалежною країною. Коли є злагода в будинку, є злагода у місті і злагода в країні", — привітав учасників міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, Львів всебічно підтримує ОСББ. Так, цього року продовжено підтримку програм енергоефективності в місті до 2025 року і збільшено суму максимальної компенсації до 1 млн. грн, але не більше 30% тіла кредиту. Програму підтримки проведення капітальних ремонтів продовжено до 2023 року

Також у Львові реалізується декілька міжнародних проектів, які направлені на модернізацію окремих районів, а саме:

  • Рясне — район зелених технологій.
  • Сихів — енергоефективний район м. Львова.
  • Встановлення 409 ІТП в Сихівському районі.
  • 37 теплих кредити залучено ОСББ м. Львова в 2020 році на заходи з енергозбереження на суму 37,1 млн. грн.
  • У 35 будинках на суму 13,18 млн. грн. проводяться роботи з капітального ремонту на умовах співфінансування.

Спільнота ОСББ завжди відстоює свої права на рівні держави. Так, зараз ведуться обговорення змін до законодавства в частині нового житлового кодексу, балансової приналежності газових мереж, теплих кредитів та інших актуальних питань сьогодення.

відео: Андрій Андрух