XIII Всеукраїнський форум ОСББ об’єднав понад 3600 учасників

  • 16.11.2022, 14:32
  • Пресслужба ЛМР
Цьогоріч Всеукраїнський форум ОСББ об’єднав понад 100 людей офлайн, а також 30 спікерів і більш як 3500 учасників – за екранами моніторів. За два дні відбулося 6 панельних дискусій, які стосувалися викликів житлово-комунального господарства в умовах війни. Обговорили питання підготовки до опалювального сезону, відбудови спільного майна, змін законодавства, а також можливі дії голів ОСББ під час виникнення критичних ситуацій з водо-, тепло- та енергопостачанням у будинках.

фото: Роман Балук

Серед запрошених спікерів цього року були представники деокупованих та тимчасово окупованих міст України – Бучі, Ізюму, Ірпеня, Павлограда, Харкова, Маріуполя та Мелітополя.

«Під час воєнного стану надважливо було провести форум ОСББ, так як цьогоріч постали зовсім інші виклики, з якими ніхто не мав справу до війни, і які потребують термінового вирішення. Це стосується і зруйнованих будинків, і збереження енергоресурсів, і багатьох інших питань, які ми детально обговорювали на форумі разом із провідними експертами, представниками міністерств та органів місцевої влади», – розповів Сергій Солтис, співкерівник форуму ОСББ, голова ресурсного центру ОСББ ЛМР.

Під час форуму учасники розробили звернення до уряду України з проханням запустити програму «ВідновиДім» та зміни до постанови №590, які дадуть можливість розблокувати кошти програми «Енергодім». Результатом звернення стало прийняття пропозиції урядом та надання повноважень Фонду енергоефективності реалізовувати програми з відновлення житлових будівель, пошкоджених внаслідок бойових дій.

«Інститут міста продовжує традицію проводити щорічний Всеукраїнський форум ОСББ. Це важливий майданчик для співпраці між співвласниками багатоквартирних будинків та органів місцевого самоврядування, міських голів, депутатів, представників Кабінету Міністрів України тощо. Завдяки обговоренню викликів, що постають перед ОСББ в умовах війни, учасники створили резолюцію, яка буде подана до Міністерства розвитку громад, Кабінету Міністрів та Верховної Ради», – зазначив Дмитрій Шевченко, керівник форуму ОСББ.

Переглянути запис заходу можна за посиланням: http://bit.ly/3V1LlEw

Подкаст із керівниками XIII Всеукраїнського форуму ОСББ про найважливіші запитання та відповіді можна прослухати тут: https://bit.ly/3UDBZ1K

Захід відбувся за підтримки уряду Німеччини в межах проєктів «Енергоефективний район міста Львова» та «Підтримка національного Фонду енергоефективності та програми екологічних реформ S2I в Україні», що виконується німецькою урядовою компанією GIZ.

Організатори події: КУ Інститут міста, Львівська міська рада, ресурсний центр ОСББ.

Партнери події: Фонд енергоефективності України, група компаній CheckDom, Український католицький університет.

фото: Роман Балук, Тарас Хрін