Львів вивчить досвід інших міст України щодо пільгових перевезень та можливість впровадження єдиного проїзного квитка для пільговиків

  • 30.08.2016, 20:59
  • 1462
  • Прес-служба ЛМР, відео - Андрій Андрух
Львів вивчить досвід інших міст України щодо пільгових перевезень та можливість впровадження єдиного проїзного квитка для пільговиків. Також,  з метою владання проблемних питань у сфері міських перевезень, буде відновлена відповідна робоча група, до якої увійдуть представники Львівської міської ради, керівники компаній-перевізників та представники первинних профспілкових організацій. Про це йшлося сьогодні на зустрічі міського голови з перевізниками, водіями, представниками громадських організацій.

Як зазначила начальник юридичного управління ЛМР Гелена Пайонкевич, виконком не може прийняти рішення щодо обмеження проїзду пільговиків у громадському транспорті, як того вимагали учасники зустрічі, оскільки попереднє подібне рішення було оскаржене у суді і суд визнав його незаконним. «Якщо виконком ще раз прийме рішення подібного характеру, це буде розцінено як вчинення посадовими особами органів місцевого самоврядування такого злочину, як перевищення службових повноважень. Якщо є рішення суду, яким дії визнані протиправними, і якщо чиновники повторно ці дії вчиняють, то це є умисний злочин. Також Львівський апеляційний адміністративний суд у своєму рішенні дуже чітко сказав, що це не належить до компетенції органів місцевого самоврядування», - зазначила Гелена Пайонкевич.

Відтак, було вирішено вже завтра скерувати запити в інші міста України на предмет врегулювання питань з пільговими перевезеннями. Також від завтра розпочнуть вивчати можливість впровадження у Львові єдиного проїзного квитка для пасажирів, які мають право на пільговий проїзд у громадському транспорті. На думку міського голови Андрія Садового, це скоротить вдвічі кількість людей, які зараз користуються безкоштовно громадським транспортом. Також на зустрічі була озвучена думка, аби посвідчення у громадському транспорті перевіряли працівники ЛКП «Муніципальна дружина».

«Ми завтра зранку робимо запити по усіх містах, як у них вирішене питання перевезення пільгових категорій громадян. Опрацьовуємо питання щодо можливості ідентифікації, щоб був єдиний документ на право пільгового перевезення у Львові, якщо такий документ буде можливий з фотографією», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Також начальник управління транспорту та зв’язку ЛМР Віктор Щир запропонував звернутися листами за підписами перевізників, водіїв, громадськості до Голови Верховної Ради України, до Прем’єр-міністра України щодо перегляду законодавства у сфері пільгових категорій мешканців.

Наступна зустріч запланована на завтра, 31 серпня, на 18:00 год.

«В робочу групу включаємо 5 людей з міської ради, 5 керівників АТП, 5 представників від ініціативної групи. Ми готуємо питання фінансів, питання практики в інших містах, що можна використати у Львові, а також питання про ідентифікацію та єдиний стандарт посвідчення пільговиків, чи це можливо теоретично», - додав мер Львова Андрій Садовий.

Міський голова Андрій Садовий закликав усіх страйкарів повернутися до роботи, аби не створювати незручностей пасажирам.

«В мене одне прохання – слухайте себе і думайте про сьогоднішній день, про завтрашній день, про місто, про ту маму, про хлопця, які стоять на зупинці. Пропоную в той час, коли хлопці вмирають на Сході, показувати тут єдність. Якщо хтось хоче розколоти громаду і ділити людей – з одного боку перевізники, з іншого – львів’яни, які потерпають від того, що не можуть вчасно добратись, - це бандитизм. Завтра пропоную о 18 год провести робочу зустріч», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Після закінчення зустрічі, станом на 20:20 год., страйкарі не підтвердили, що повертаються на маршрути.