Львів вивчить досвід інших міст України щодо пільгових перевезень та можливість впровадження єдиного проїзного квитка для пільговиків

Львів вивчить досвід інших міст України щодо пільгових перевезень та можливість впровадження єдиного проїзного квитка для пільговиків. Також,  з метою владання проблемних питань у сфері міських перевезень, буде відновлена відповідна робоча група, до якої увійдуть представники Львівської міської ради, керівники компаній-перевізників та представники первинних профспілкових організацій. Про це йшлося сьогодні на зустрічі міського голови з перевізниками, водіями, представниками громадських організацій.

Як зазначила начальник юридичного управління ЛМР Гелена Пайонкевич, виконком не може прийняти рішення щодо обмеження проїзду пільговиків у громадському транспорті, як того вимагали учасники зустрічі, оскільки попереднє подібне рішення було оскаржене у суді і суд визнав його незаконним. «Якщо виконком ще раз прийме рішення подібного характеру, це буде розцінено як вчинення посадовими особами органів місцевого самоврядування такого злочину, як перевищення службових повноважень. Якщо є рішення суду, яким дії визнані протиправними, і якщо чиновники повторно ці дії вчиняють, то це є умисний злочин. Також Львівський апеляційний адміністративний суд у своєму рішенні дуже чітко сказав, що це не належить до компетенції органів місцевого самоврядування», - зазначила Гелена Пайонкевич.

Відтак, було вирішено вже завтра скерувати запити в інші міста України на предмет врегулювання питань з пільговими перевезеннями. Також від завтра розпочнуть вивчати можливість впровадження у Львові єдиного проїзного квитка для пасажирів, які мають право на пільговий проїзд у громадському транспорті. На думку міського голови Андрія Садового, це скоротить вдвічі кількість людей, які зараз користуються безкоштовно громадським транспортом. Також на зустрічі була озвучена думка, аби посвідчення у громадському транспорті перевіряли працівники ЛКП «Муніципальна дружина».

«Ми завтра зранку робимо запити по усіх містах, як у них вирішене питання перевезення пільгових категорій громадян. Опрацьовуємо питання щодо можливості ідентифікації, щоб був єдиний документ на право пільгового перевезення у Львові, якщо такий документ буде можливий з фотографією», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Також начальник управління транспорту та зв’язку ЛМР Віктор Щир запропонував звернутися листами за підписами перевізників, водіїв, громадськості до Голови Верховної Ради України, до Прем’єр-міністра України щодо перегляду законодавства у сфері пільгових категорій мешканців.

Наступна зустріч запланована на завтра, 31 серпня, на 18:00 год.

«В робочу групу включаємо 5 людей з міської ради, 5 керівників АТП, 5 представників від ініціативної групи. Ми готуємо питання фінансів, питання практики в інших містах, що можна використати у Львові, а також питання про ідентифікацію та єдиний стандарт посвідчення пільговиків, чи це можливо теоретично», - додав мер Львова Андрій Садовий.

Міський голова Андрій Садовий закликав усіх страйкарів повернутися до роботи, аби не створювати незручностей пасажирам.

«В мене одне прохання – слухайте себе і думайте про сьогоднішній день, про завтрашній день, про місто, про ту маму, про хлопця, які стоять на зупинці. Пропоную в той час, коли хлопці вмирають на Сході, показувати тут єдність. Якщо хтось хоче розколоти громаду і ділити людей – з одного боку перевізники, з іншого – львів’яни, які потерпають від того, що не можуть вчасно добратись, - це бандитизм. Завтра пропоную о 18 год провести робочу зустріч», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Після закінчення зустрічі, станом на 20:20 год., страйкарі не підтвердили, що повертаються на маршрути.