Наступного тижня львівському трамваю виповниться 129 років: як відзначатимуть

  • 26.05.2023, 16:53
  • Пресслужба ЛМР
Наступного тижня виповниться 129 років львівському електричному трамваю. З цієї нагоди у трамвайному депо, що на вул. Городоцькій, 185, відбудеться безкоштовна одноденна виставка рухомого складу – від ретротрамваїв до найсучасніших зразків. Крім того, впродовж дня за окремим маршрутом та у супроводі екскурсовода курсуватиме рейсовий шатл-трамвай. Усі події заплановані на неділю, 4 червня.

фото ілюстративне, автор: Роман Балук

«”День народження” львівського трамвая припадає на 31 травня, але ми, колективно, вирішили перенести святкування на найближчу неділю, 4 червня», – зазначили у ЛКП «Львівелектротранс».

Відтак у неділю, 4 червня, з 12:00 до 20:00 год всіх охочих запрошують у депо, що на вул. Городоцькій, 185, на виставку трамваїв. Експозиція буде представлена у хронологічній послідовності: від ретро- і до сучасних трамвайних вагонів. Загалом, на виставці буде представлено 7 моделей трамваїв: 093 Санок, 002 Гота, 869 Татра, КТ4-Су, КТ4-D, Електрон 3TL та Електрон 5TL.

Крім того, з 11:00 до 19:00 за окремим маршрутом – пл. Ринок – вул. Городоцька, 185  – та у супроводі екскурсовода курсуватиме рейсовий шатл-трамвай. Гід розповідатиме пасажирам історію львівського трамвая. Розклад руху цього маршруту буде опубліковано згодом на Facebook-сторінці ЛКП «Львівелектротранс».

«Львівський трамвай – це не лише різновид громадського транспорту. Це – один з символів нашого міста. Радо запрошуємо відвідати наші заходи. Запевняємо: буде цікаво, атмосферно та пізнавально», – сказали у ЛКП «Львівелектротранс».

До слова, у Львові електротранспорт щодня перевозить близько 175 тисяч пасажирів на 7-ми трамвайних і 10-ти тролейбусних маршрутах.

Історична довідка

31 травня 1894 року у Львові відкрили регулярний рух другого в Україні і четвертого в Австро-Угорщині електричного трамвая. Довжина ліній становила 8,3 км. Діяли такі маршрути (подані сучасні назви вулиць): «проспект Свободи – вулиця Степана Бандери – головний вокзал», «проспект Свободи – вулиця Івана Франка – Стрийський парк» і «проспект Свободи – вулиця Личаківська – Личаків». Відкриття було приурочено до Крайової виставки, що проходила у Стрийському парку.