У Львові відтермінували зміну вартості готівкової оплати проїзду у громадському транспорті

  • 24.05.2024, 16:49
  • 1731
  • Пресслужба ЛМР
У Львові на 3 місяці відтермінували зміну вартості готівкової оплати проїзду у громадському транспорті. До вересня вартість паперового квитка у міських автобусах, трамваях та тролейбусах залишається незмінною і складає 20 грн. Відповідне рішення сьогодні підтримав виконавчий комітет міської ради.

фото ілюстративне, автор: Роман Балук

«При переході на безготівкову оплату проїзду, в грудні минулого року, рішенням виконавчого комітету було встановлено розмір тарифів на проїзд, у залежності від способів оплати. Воно також передбачало, що з 1 червня 2024 року вартість готівкової поїздки зросте до 25 грн. 

Тобто, ми ще в грудні минулого року задекларували, що готівка має бути найменш зручним і найбільш дорогим способом оплати. Ми - за безготівку. І популяризуємо використання ЛеоКарт та банківських карток. Але розуміємо, що зараз не той час, щоб підвищувати тарифи.  І сьогодні виконком відтермінував цю норму на 3 місяці, щоб не створювати мешканцям додаткового фінансового навантаження. Тож до вересня вартість поїздки при оплаті готівкою залишається на рівні 20 грн.

Тим часом готуємо до запуску пересадки у транспорті. Спочатку скористатися такою послугою можна буде лише з ЛеоКарт.  І впровадження пересадки - це, власне, один з етапів, що мав би ще більше популяризувати безготівковий спосіб розрахунку», - зазначив директор департаменті міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило.

Посадовець додав, на сьогодні у міському громадському транспорті лише близько 19% поїздок оплачують готівкою, і є тенденція  до зниження цього відсотку.

Нагадаємо, на сьогодні у Львові діють єдині тарифи на проїзд в міському транспорті.  Вартість однієї поїздки в міських автобусах, трамваях та тролейбусах залежить від обраного пасажиром способу оплати та становить: 13 грн – при оплаті транспортною карткою ЛеоКарт, 15 грн  – при оплаті банківською картою чи пристроєм з NFC, 20 грн – при оплаті готівкою у водія та 6,5 грн – для студентів при оплаті студентською транспортною карткою ЛеоКарт.