Львівську залізницю закликають підготувати свої котельні до опалювального сезону

  • 18.06.2009, 12:28
  • 1354
  • Андрій Яремко
Щоб запобігти зриву майбутнього опалювального сезону, департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради закликає керівництво Львівської залізниці забезпечити технічну готовність котелень, які знаходяться на її балансі. Це 10 котелень, які опалюють 64 житлові будинки.

Зважаючи на проблеми із запуском опалення від цих котелень у минулому опалювальному сезоні, у грудні 2008 р. міська рада прийняла ухвалу про прийняття цих котелень у комунальну власність. Крім того, для розгляду проблемних питань щодо передачі-приймання котелень у міській раді створена робоча група. Члени цієї робочої групи провели обстеження відомчих котелень і склали дефектні акти, де зазначено стан котелень та пропозиції щодо вирішення проблемних питань. Дефектні акти направлено у ДТГО «Львівська залізниця» для погодження.

«Однак ці акти не підписали члени робочої групи від Львівської залізниці, оскільки вони відображають існуючий незадовільний стан котелень. У випадку підписання відомство змушене виділити кошти на їх ремонт. А орієнтовна вартість ремонтних робіт становить близько 20 млн грн. Натомість Львівська залізниця запропонувала міській раді прийняти у комунальну власність котельні у існуючому стані. А це суперечить законодавству. Більше того, залізниця повідомила, що знімає з себе будь-яку відповідальність за підготовку котелень та їх запуск у опалювальному сезоні 2009-2010рр.», – говорить начальник управління інженерного господарства Андрій Чернецький.

Також, відповідно до законодавства, передача відомчих котелень у комунальну власність повинна бути погоджена Міністерством транспорту та зв’язку України і трудовим колективом ДТГО «Львівська залізниця». «Сьогодні таких документів нам не надали», – додав Андрій Чернецький.

Про ситуацію, що склалася з відомчими котельнями у Львові, міська рада поінформувала Міністерство транспорту та зв’язку і Укрзалізницю з проханням втрутитися.