У Львові запрезентують документальний фільм про єпископа Української Греко-Католицької Церкви Володимира Стернюка

  • 17.12.2010, 10:26
  • 747
23 грудня у Львівському палаці мистецтв відбудеться презентація документального фільму "Володимир Стернюк: служіння в підпіллі". Фільм висвітлює життя підпільного єпископа Української Греко-Католицької Церкви Володимира Стернюка, який протягом 20 років очолював заборонену Церкву в Україні.

В умовах переслідування Митрополит зумів виховати ціле покоління молодих священиків, а на переломі 80-90-х років ХХ століття, вивести Греко-Католицьку Церкву з підпілля.

"Володимир Стернюк: служіння в підпіллі" є наступною стрічкою із циклу документальних фільмів, присвячених долі УГКЦ у XX столітті. Це спільний проект Рекламно-продюсерського центру "Стар-ТВ" та Львівської Архиєпархії УГКЦ, який створено за сприяння Львівської міської ради та меценатської підтримки Тараса Керницького та Ігоря Назаркевича.

У фільмі зібрані свідчення близьких співробітників, його вихованців-священиків з підпільної семінарії, підпільного єпископа УГКЦ Юліана Вороновського. Віднайдено двох свідків, які перебували в одній камері з майбутнім єпископом, під час його ув’язнення у 1947 році, записане інтерв’ю з викладачем медичного училища, в якому навчався Володимир Стернюк після повернення із заслання.

Автори акцентують увагу на твердій позиції Митрополита у стосунках з контролюючими органами Радянського союзу. Розповідають про методи тиску та провокації, які застосовувало КГБ, щоб змусити Кир Володимира зректися архиєрейського уряду.

У стрічці використано матеріали з архіву Митрополита Володимира Стернюка, з фондів Інституту Історії Церкви УКУ, Музею історії Релігії та численних приватних збірок. Демонструються унікальні фото з 50-х років, коли Кир Володимир працював фельдшером швидкої допомоги, та відеозапис підпільних священичих свячень, здійснених Митрополитом Стернюком у 1988 році.

Фільм розповідає про труднощі, з якими зустрівся провід УГКЦ в часи легалізації та описує роль 83- літнього митрополита в переговорах з Московським патріархатом та радянською владою.