У Львові відбудуться урочистості з нагоди відзначення 21-ї річниці Дня прапора

  • 01.04.2011, 17:32
  • 884
У понеділок, 4 квітня, у Львові пройдуть урочистості з нагоди відзначення 21-ї річниці підняття синьо-жовтого прапора на щоглі будівлі Ратуші. О 12.00 у великій сесійній залі Львівської міської ради (пл.. Ринок, 1, к 202) розпочнуться урочистості  виступом хору "Гомін", який на живо виконає Гімн. Відтак до зали буде внесено прапор – свідок подій 1990 року.

Участь у святкуванні візьмуть почесні громадяни міста Львова, посадовці міської ради (заступники міського голови, директори департаментів та керівника районних адміністрацій Львова), депутати першого демократичного скликання, депутати 6-го демократичного скликання, представники ЗМІ. Під час урочистої сесії відбудеться презентація книги, спеціально до цієї пам’ятної дати, за підтримки Львівської міської ради. У книзі Романа Матковського "Національний Прапор над Львовом" описано всі історичні факти про день, коли було прийнято рішення про підняття українського прапора у Львові. Читачі також зможуть ознайомитися з біографією учасників цих подій та ексклюзивними фотографіями тих років.

Водночас у понеділок міський голова Львова Андрій Садовий нагородить відзнаками "Золотий герб м. Львова" депутатів 1-го демократичного скликання львівської міської ради Стефанію Шабатуру, Зеновія Саляка, Романа Матковського та посмертно Євгена Шморгуна.

По закінченню урочистої сесії відбудеться церемонія підняття прапора на вежу міської Ратуші, а також покладання квітів на могилу 1-го міського голови Львова Богдана Котика.

Історична довідка

3 квітня 1990р. на  сесії Львівської міської ради, депутатами першого демократичного скликання під головуванням Б.Котика було прийнято рішення підняти синьо-жовтий прапор на будівлі міської Ратуші.

Прапор урочисто було піднято депутатами Євгеном Шморгуном, Стефанією Шабатурою та Зеновієм Селяком.