Ще тиждень у Львові діятимуть Школи писанкарства

  • 15.04.2011, 11:34
  • 858
Готуючись до Великодня,у Львові кожен зможе навчитися малювати писанки.У нашому місті діють школи писанкарства. Участь у навчанні можуть брати всі охочі .

«В Україні писанки виконують обрядову, ігрову, декоративну та інші функції. Обрядова функція писанки пов’язана зі святкуванням перших днів Паски. Ізосвячених писанок починався великодній обід, їх дарували на знак поваги, любові, з побажанням добра. Писанки були своєрідним оберегом у хаті, тому їх намагалися зберегти до наступної весни. Виготовляючи цей символ Життя та Воскресіння, митці, майстрині споконвіку вкладають у це мистецтво свою душу, вміння, побажання добра і радості, дивуючи нас своєю майстерністю. Ми із захопленням дивимось на ці маленькі шедеври і тішимось тій красі, яку Творець передає нам через вміння людські», - розповіла педагог-організатор УДЮМК Шевченківського району Львова управління молоді, сім’ї та спорту Віра Савчин.

Детальнішу інформацію щодо того, де і коли відбуваються заняття шкіл писанкарства у своєму район, можна довідатися за такими телефонами чи адресами:

  • УДЮМК Залізничного району – вул. Виговського, 34, кім. 428, тел. 295 82 46.
  • УДЮМК Галицького району – вул.Ф.Ліста,2, тел.  244 55 29.
  • УДЮМК Франківського району –вул. Г.Чупринки,85, кім.424, тел.  237-23-82.
  • УДЮМК Личаківського району –вул.Левицького,67, кім.202, тел. 275 01 49.
  • УДЮМК Сихівського району – вул.Зубрівська,9, кім.245, тел. 221 75 50.
  • УДЮМК Шевченківського району – вул.Липинського,11, тел. 252 18 28.

Довідка

Пташине яйце, розписане мініатюрним орнаментом, називають писанкою. Назва її походить від слова “писати”, тобто прикрашати орнаментом. Оздоблюються писанки геометричним, рослинним зооморфним (риби, птахи, звірі, людина), пейзажним орнаментами, християнськими символами. Писанка – одна зі стародавніх форм українського народного розпису, у якому наші пращури втілювали свої прагнення, віру. Це ще і символ весни, сонця, повернення природи до життя. Багато народів світу шанували яйце і мали власну атрибутику його возвеличення. Убагатьох стародавніх народів збереглися перекази, в яких яйце виступає джерелом життя, світла, тепла, навіть зародком усього всесвіту.